Bugun...


MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ AÇILDI!
Altıeylül Ticaret Borsası İlköğretim Okulu 4-F öğrencileri öğretmenleri Zahir Özer´in önderliğinde velilerin de katkısıyla Milli Kültür ile ilgili sergi açtı.

MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ AÇILDI!
+ -

Altıeylül Ticaret Borsası İlköğretim Okulu 4-F öğrencileri öğretmenleri Zahir Özer´in önderliğinde velilerin de katkısıyla Milli Kültür ile ilgili sergi açtı. Sergi açılışını Okul Müdürü E.Reşit Akçay, Şube Öğretmeni Zahir Özer ve velileri temsilen Barış Kemahlıoğu yaptı.

 

Açılış öncesi konuşma yapan Okul Müdürü Akçay;“Sevgili öğrenciler,değerli öğretmen arkadaşlarımız, sayın velilerimiz, kıymetli katılımcılar. Bugün bu arada 4-F şubemizin hazırlamış olduğu milli kültürümüzle ilgili sergiyi açmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Milli kültürümüz  bizi ayakta,canlı tutan ve yaşantımızda çok büyük bir önemi olan değerlerimizdir. Kullandığımız kaplardan tutunda giydiğimiz kıyafetlerden yere serdiğimiz halıdır, kilimdir benzeri ürünler ve yaptığımız yemeklere kadar hepsi kültürümüzü oluşturur. Bunun yanında tabi ki düğünlerde, özel günlerde kullandığımız eşyalar da kültürümüzün birer bir parçasıdır. Bunlar geleceğe aktaracağımız unsurlardır. Aynı zamanda geleneksel olarak geçmişte kullandığımız burada teşhir olarak sergilenecek ürünlerimizi de göreceksiniz. Velilerimizin katkılarıyla oluşan ve öğretmenimizin koordinesinde oluşturmuş olduğumuz bir sergidir. Hem öğretmenimize,öğrencilerimize ve sayın velilerimizi kutluyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve çok sayıda velilerin katıldığı sergide yöresel yemekler, tarihi eşyalar yoğun ilgi gördü.
Bu haber 343 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI