Bugun...


UGUR AYDEMIR’ DEN 10 OCAK GAZETECILER GÜNÜ KUTLAMASI!
Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, dogru bilgilendirilmesi ve vatandasların haber alma hakkının korunmasının, demokrasinin islerligi açısından hayati öneme sahip olduunu belirten AYDEMIR, "Türk basını, ne yazık ki demokrasimizin kesintiye ugradıgı, hak ve özgürlüklerin askıya alındıgı vesayet dönemlerine çok ciddi baskılara ve magduriyetlere ugramıstır.

UGUR AYDEMIR’ DEN 10 OCAK GAZETECILER GÜNÜ KUTLAMASI!
+ -

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, dogru bilgilendirilmesi ve vatandasların haber alma hakkının korunmasının, demokrasinin islerligi açısından hayati öneme sahip olduunu belirten AYDEMIR, "Türk basını, ne yazık ki demokrasimizin kesintiye ugradıgı, hak ve özgürlüklerin askıya alındıgı vesayet dönemlerine çok ciddi baskılara ve magduriyetlere ugramıstır. Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginlesmesine, çesitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavusmasına vesile olmustur." degerlendirmesinde bulundu.

AYDEMIR "Medyanın bagımsızlıgını en iyi biçimde salama hususunda, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem tasımaktadır. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, dogru bilgilendirme görevini en güzel sekilde yapacagına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edecegine inanıyorum.

Basın emekçilerinin Çalısan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm basın çalısanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum."

 
Bu haber 229 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI