Akhisar Gençlik Spor Kulübü’nden Ulusal...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Akhisar Gençlik Spor Kulübü’nden Ulusal Arenada Büyük Başarı !

Akhisar Gençlik Spor Kulübü ulusal arenada büyük başarı yakaladı.

Akhisar Gençlik Spor Kulübü’nden Ulusal Arenada Büyük Başarı !

Akhisar Gençlik Spor Kulübü ulusal arenada büyük başarı yakaladı.

Akhisar Gençlik Spor Kulübü’nden Ulusal Arenada Büyük Başarı !
31 Mayıs 2021 - 17:35
Reklam

Akhisar Gençlik Spor Kulübü ulusal arenada büyük başarı yakaladı. 5 kişilik atletizim takımı ile adından söz ettiren sporcular, başta Akhisar olmak üzere bir çok kurum ve spor kulüplerinin dikkatlerini üzerine çekti.
26 Mayıs 2021 tarihinde Gaziantep ilinde düzenlenen Atletizm Geliştirme Projesi İl Karmaları ve Kulüpler arası Türkiye Şampiyonasında U-16 Erkekler 3000m. Kros kategorisinde Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü Sporcuları takımca Türkiye 3.sü ve Ferdi sıralamada Hasan UZUN tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye 1.si oldu ve Milli Takıma girmeye hak kazandı.
Akhisar Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay: “ Türkiye şampiyonu olan çocuğumuz arkasından gelen nesillere bir örnek oldu. Akhisar’ın da kendi çıtasını yükseltti. Çok çalıştılar bu süreç boyunca antrenörler Nihat Sarıdağ önderliğinde verdikleri emeklerin karşılığını aldılar. Biz hocamıza her zaman güvendik ve çocuklarımızın büyük başarılara imza atacaklarına inandık. Aynı başarıları İsmail Hoca önderliğinde Judo branşımızdan da bekliyoruz ve geleceğine yürekten inanıyoruz.”  dedi.
Türkiye Şampiyonu Hasan Uzun da “12 yaşımdayken başladığım atletizm sporunda 15 yaşımda Türkiye şampiyonluğuna ulaştım. Başta bize güvenip bu branşın açılmasını sağlayan müdürümüz Hasan Hüseyin Oktay’a sonra da antrenörümüz Nihat Sarıdağ’a çok teşekkür ediyorum. Ben bu başarıları elde ederken Ayşe Begüm Onbaşı gibi Akhisarlı sporcuları örnek aldım. Umarım ben de daha büyük başarılara imza atarak benden sonra gelecek nesillere örnek olabilirim.” şeklinde sözlerini dile getirdi.
Akhisar Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından kurulan kulüpte büyük başarıların altında imzası olan atletizm branşı antrenörü Nihat Sarıdağ:” Biz antrenörler planlama yaparken uzun soluklu başarılar hedefleriz. Henüz bu kadar erken süreçte Türkiye şampiyonluğu elde etmek bizi çok gururlandırdı. Bana ve sporcularımıza güvenerek belki de risk alarak kulüpte bize yer açan Akhisar Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yarışma süreçlerimizde ondan başka hiçbir desteğimiz yoktu. Umarım bu çocuklar daha büyük desteklerle uluslararası arenada da büyük başarılar yakalar.” dedi.
 

Bu haber 625 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Akhisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı Yapılması (Bir Kitap Bir Umut)
Akhisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı Yapılması (Bir...