Akhisarspor’da Başkan Resmen Evren Özbey !
Reklam
Reklam

Akhisarspor'da Başkan Resmen Evren Özbey !

Akhisarspor'da uzun zamandır yapılması beklenen genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Akhisarspor'da Başkan Resmen Evren Özbey !

Akhisarspor'da uzun zamandır yapılması beklenen genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Akhisarspor'da Başkan Resmen Evren Özbey !
28 Mart 2021 - 18:18

Akhisarspor'da uzun zamandır yapılması beklenen genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.  Seçimden gününe kadar 3 aday olması beklenen seçim İsmail Hocaoğlu'nun protesto ederek seçime girmemesi üzerine 2'ye indi. Bir diğer aday İlhan Tetiker ise Evren Özbey ve yönetim kadrosunun Akhisarspor'u layık olduğu yerlere getirebileceğine inandığını dile getirerek seçimden çekildi. Böylelikle 267 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Akhisarspor'da Yönetim Kurulu tek aday olarak belirlenmiş oldu. 
"Akhisarspor'a 6 ayda büyük yatırımlar yaptım"
Akhisarspor başkanlığına seçilen Evren Özbey, herkesin merak ettiği birçok konuya açıklık getirdi. 6 aylık hizmet sürersince kulüpte işlerin nasıl devam ettiğini açıklayan Evren Özbey:" Görevi aldığmı günden bu yana Akhisarspor'da çok zor günler geçirdik. Birkaç isim hariç hem taraftarlarca hem de eski yönetimlerce ön yargıyla karşılaştım. Bu rakamı her ne kadar açıklamak istemesem de artık buna mecbur kalmış bulunuyorum çünkü çok merak ediliyor. 6 aylık süreçte Akhisarspor'a cebimden beş buçuk milyon Türk Lirası katkım oldu."
"Akhisarspor kapanma noktasına geldi"
Akhisarspor'a geliş sürecine değinen başkan Evren Özbey:" Akhisarspor'a eski yönetimce çağrıldığım dönemlerde kulüp zor durumdaydı. Zor günde Akhisarspor'a elimi uzatarak görevi devraldım. O gün sahipsiz kalan Akhisarspor neredeyse kapanma noktasına gelmişti. Şimdi şunu gönül rahatlığıyla söylüyoruz, biz bu kulübü en iyi yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız." dedi.
"Kulüpte emeği geçmiş herkese teşekkür ediyorum"
Başkan Evren Özbey kulübün geçmiş tarihine odaklanarak kritik hedefler belirlediklerini de dile getirdi: " Akhisarspor tarihi boyunca çok önemli kupaları müzesinde bulundurmuş bir kulüp. Bir ilçe takımı olarak her zaman kendinden daha yüksek bütçeli kulüplerle yarıştı ve çoğu yarıştan da galip ayrıldı. Biz Akhisarspor'un elde ettiği başarıların hep bir üstünü hedefleyerek yola çıkıyoruz. Dün de söyledim bugün de söylüyorum. Bu takımı Şampiyonlar Ligi'nde oynatmak en büyük arzum."
"Akhisarspor taraftarlarından ve tüm şehir yöneticilerinden destek bekliyoruz"
Akhisarspor'un puan durumunda bulunduğu noktadan tek çıkış yolunun birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen başkan Evren Özbey:" Akhisar halkı ve şehir yöneticileri için bu kulübün yeri çok ayrı. Akhisarspor, Akhisar'ın bir markası. Biz bu markayı ileri taşımak için tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile pozitif ilişkilerimiz var. Ben göreve geldiğimden beri personel desteğini alıyoruz belediyemizden. Ayrıca stadymumuzu da çok uygun bir miktara bize kiraladı. Başta Akhisar Kaymakamımız Sabit Kaya olmak üzere ,belediyemiz  ve tüm halkımızn desteğini 7/24 arkamızda hissetmek istiyoruz." dedi.
Başkan Adayı Protesto İçin Seçimden Çekildi
Akhisarspor'a başkan olmak için geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan İsmail Hocağlu seçim alanına girmedi. Aday Hocaoğlu, protesto için seçimden çekildiğini ve seçimi tanımadığını açıkladı.

Olağan Üstü Genel Kurul sonunda yönetim kuruluna, Evren Özbey, Serhat Özbey, Bişar Özbey, Zekai Aktaş, Halil İbrahim Doğan, Recep İşçi, Hüsnü Erer, Zekeriya Güneş, Zafer Leblebici, Ali Aksoy, Mehmet Fatih Kaya asil üye olarak seçildi.

Yedek üye olarak, Mustafa Çalışkan, Gökmen Ökmen, Erdal Tüfekçi, Serap Özbey seçildi.

Denetleme Kuruluna asil üyeler Ufuk Merde, Semih Gürmen, Ali Yılmaz, yedek üye olarak Ali Yamaç, Abdurrahman Ayyıldız, Mehmet Akça seçildiler.

 


Bu haber 3138 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Yılmaz atabarut
  3 hafta önce
  Hocaoğlu üye bile degil. Üstelik bizde seçimde başanlık seçimi yok yök yönetim kurulu üye seçimi varbaşkanı yönetiim kendi arasından seçiyor. Yalnışı düzeltelim.tetikerde başkan adayı olmaz yönetim kurulu adayı olur. Hocaoğlu sebebi belli olmıyan gösteri yapıyor.
 • Akigo 35
  1 ay önce
  Akhisarspor'umuz için hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz....Yeni Yönetim güçlenmiş kadrosuyla çok daha iyi ve güzel çalışmalar yapacak kabiliyette görünüyor....Bundan sonra Akhisarlilarin ve taraftarların hep destek tam destek olmaları gerekiyor artık...Önümüzdeki dönemde bu calismalarin meyveleri illaki görülecektir.....Akhisara rüya yaşatan Efsane Başkan Hüseyin ERYÜKSEL'e iade-i itibar edilerek kulübe heykeli dikilmelidir....
 • Ferdi canlı
  1 ay önce
  Bu duruma gelinmesi ne çanak tutan Eryukseller ve imza toplayan arkadaşlar seçim istiyipte aday olmayan başta Halil İbrahim Doğan beyefendiler bunun vebalini öderler. Olası durumlarda sorumlu olanlar bu takıma peşkeş çeken bu arkadaşların.
 • Altan Ural
  1 ay önce
  MAŞALLAH İLHAN BAŞKANIMA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!