AKHİSARSPOR’DA FUTBOLCULAR 2 GÜNDÜR...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKHİSARSPOR'DA FUTBOLCULAR 2 GÜNDÜR ANTRENMANA ÇIKMIYOR

Kulübün Basın Sözcüsü Murat Çetin 15 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 20.30’da Yılmaz Atabarut Spor Tesisi’nde basın ile bir araya gelip açıklamalarda bulundu.

AKHİSARSPOR'DA FUTBOLCULAR 2 GÜNDÜR ANTRENMANA ÇIKMIYOR

Kulübün Basın Sözcüsü Murat Çetin 15 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 20.30’da Yılmaz Atabarut Spor Tesisi’nde basın ile bir araya gelip açıklamalarda bulundu.

AKHİSARSPOR'DA FUTBOLCULAR 2 GÜNDÜR ANTRENMANA ÇIKMIYOR
16 Kasım 2023 - 15:19
Reklam

 

Kulübün Basın Sözcüsü Murat Çetin 15 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 20.30’da Yılmaz Atabarut Spor Tesisi’nde basın ile bir araya gelip açıklamalarda bulundu. Çetin basına ve kamuoyuna yönelik yaptığı açıklamada; kulübün mali durumu, futbolcuların 2 gündür antrenmana çıkmadığı, ligdeki durum, teknik ekip ve verilen sözler üzerine durdu.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya ve sponsorlara takıma verdikleri maddi ve manevi destekten dolayı teşekkür ederek giriş yapan Çetin, kulüp personelinin maaşlarının belediye tarafından ödenmeye başlandığını söyledi.

Takımda mevcut 554 üyenin olduğuna değinerek devam eden Basın Sözcüsü, 80 üyeyi kendi dönemlerinde kayıt yaptıklarını ve tüm üyelerin Akhisarlı olduğunu aktardı. Ayrıca bir önceki başkanın koltuğunu garantiye almak için üyelikler yaptığını hatta bu kişilerden çoğunun kulübe üye olduğundan bile haberi olmadığını söyledi.

Takım giderinin aylık 1 milyon 600 bin TL olduğunu, bu ücret içerisine deplasman ulaşımı, konaklama, iç sahada yapılan maçların güvenlik ücretleri, tesisteki yemek gideri, futbolcu maaşları, primleri ve tesis çalışanlarının ücretlerinin de dahil olduğunu ifade etti.

Bursaspor’dan sonra Türkiye’deki en genç takım olduklarını söyleyen Çetin, altyapı üzerine çalışmalara başladıklarını, bu konu üzerine Şerafettin Kuşlar’ın ilgilendiğini, çalışmalar gerçekleştirdiğini aktardı. Akademi Liglerinin başladığını ve altyapı olarak bu liglere dahil olduklarından bahsetti. Altyapının ilk sınavını verdiğini ifade ederek köklü takımlardan Altay ile karşılaşıp mağlubiyet aldıklarını, futbolda yenmekte yenilmekte var diyerek aktardı.

A takım ve teknik ekip hakkında bilgilendirme ile devam eden Basın Sözcüsü, takımda 2 sakat futbolcunun; Tunahan Güngör ve Halil İbrahim Karavuşu’un olduğunu tedavilerinin devam ettiğini belirtti.

İlker Yanar ve ekibinin TFF 3. Lig’in üzerinde seviyeye sahip olduğunu, bu konuda takımın çok şanslı olduğunu, en iyinin de iyisi ile çalıştıklarını kaydetti.

Konuyu takımın borcuna getiren Murat Çetin, senede 16 milyon TL takım gideri olduğunu hatırlatarak borçsuz kulübün olmadığına da dikkat çekti. Bölgesel Lige düşüp yok olup giden köklü kulüplere sözü getirip biz bu duruma düşmemek için elimizden geleni yapıyoruz, dedi.

OYUNCULAR ANTRENMANA ÇIKMIYOR

Eski başkanın görevinden ayrılmadan önce oyuncular ile yeniden sözleşme yaptığını söyleyen Çetin, yapılan anlaşmalarda yüksek miktarda peşinat yazıldığını ve bunu bu ligde top oynayan bir takımın bu miktarları karşılamasının çok zor olduğunu, oyuncularında alacakları yüzünden antrenmana çıkmama eyleminde bulunduklarını kamuoyu ile paylaştı. Aylık ve prim ödemelerini alamadıklarından dolayı futbolcuların yaptığı bu davranışın kariyerlerini de etkileyebileceğini aktararak ortak yolu bulma hususunda görüştüklerini belirtti.

Ödemelerin bu hafta sonunda ayrıca bu ay ve Aralık ayı sonunda yapılacağını da aktardı.

“3 MAYMUNU OYNAYAN SPONSORLAR”

Öte yandan başkanlık görevine geçmeleri durumunda sponsor olarak destek vereceğiz diyen bir çok sponsorun şuan 3 maymunu oynadığından bahsetti. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO)’dan Akhisar’ın en büyük sivil toplum kuruluşu olmalarına rağmen randevu dahi alamadıklarına değinip ellerini taşın değil en azından kumun altına koysunlar, diyerek sitem etti. Öte yandan ATSO’dan gelen cevabın ise profesyonel spor kulüplerine yardım edemiyoruz olduğunu aktaran Çetin, karşılık olarak Bursaspor ve Balıkesir örneklerini gösterdi.

Borcun 160 Milyon TL olduğunu aktararak, şuan Akhisarspor tesislerinde 1 kedi, köpek aç kalıyor desek buraya bin kişi yığılır, 40 personel var 40 aile var ama kimseden ses çıkmıyor, dedi.

Zeytin İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalara da çağrıda bulunan Basın Sözcüsü, isteklerinin sadece ayda 5 bin TL olduğuna, kazandıkları paraları Akhisarlı insanlar sayesinde elde ettiklerine de atıfta bulunup 1 kişinin 40 milyon vermesi ile kişi başı 5’er bin TL verilmesinin aynı şey olmadığına dikkat çekti. Fabrikalara sitemlerini de ucuz yollu reklam nasıl yapılır ona bakıyorlar diyerek aktaran Çetin, Akhisar Belediye Başkanının destekte bulunarak ateşi yaktığını devamının ise STK başkanlarından ve sponsor olmak isteyenlerden gelmesi ile daha da büyüyebileceğini belirtti.

BASKETBOL OYUNCULARI TESİSLERDE KALIYOR

Akhisarspor Tesislerinde 13 Akhisar Basket oyuncusunun kaldığına değinen Basın Sözcüsü, 13 kişinin yediği yemeğin haftalık maliyetinin 40 bin TL olduğunu söyleyip 3 ayda onlara yapılan masrafın 500 bin TL’ye yakın olduğunu ama kulüp başkanlarından hiç ses çıkmıyor diyerek Akhisar Basket yönetimine de sitemini dile getirdi. Öte yandan giderin sadece yeme içme üzerine olmadığını, kulüp aşçısı, temizlik personelinin onların da hizmetinde olduğunu hatırlattı.


Haber Kaynak : Akif ÖZALP

Reklam
Reklam
Bu haber 7560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜKŞEHİR’İN AKHİSAR PROJELERİ HIZ KAZANDI
BÜYÜKŞEHİR’İN AKHİSAR PROJELERİ HIZ KAZANDI
Söğütlü Mahallesi'ne Ek Kanalizasyon Hattı
Söğütlü Mahallesi'ne Ek Kanalizasyon Hattı