“BÜYÜKŞEHİR AKHİSAR’A ÜVEY EVLAT...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“BÜYÜKŞEHİR AKHİSAR’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYOR”

Millet ve Cumhur ittifakları kurulmadan önce MHP’li Cengiz Ergün Büyükşehir Belediye başkanı, AKP’li Salih Hızlı’da Akhisar belediye başkanı idi.

“BÜYÜKŞEHİR AKHİSAR’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYOR”

Millet ve Cumhur ittifakları kurulmadan önce MHP’li Cengiz Ergün Büyükşehir Belediye başkanı, AKP’li Salih Hızlı’da Akhisar belediye başkanı idi.

 “BÜYÜKŞEHİR AKHİSAR’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYOR”
16 Aralık 2019 - 16:49

Haldun AKYÜZ Haberidir.              
   Millet ve Cumhur ittifakları kurulmadan önce  MHP’li Cengiz Ergün Büyükşehir Belediye başkanı, AKP’li Salih Hızlı’da  Akhisar belediye başkanı idi. İlk yıllarda her iki başkan ve ekiplerinin soğuk ilişkiler içersin de bulunmaları Akhisar’a  Büyükşehir belediyesi diğer ilçelere göre çok az yatırım yaptı.  Son yerel seçimlerde Cumhur İttifakının adayı MHP’li Cengiz  Ergün tekrar Manisa Büyükşehir belediye başkanı olurken, Akhisar’da bu  kez Millet ittifakının adayı CHP’li  Besim Dutlulu belediye başkanı oldu.
                 Akhisarlıların parti farkı gözetmeksizin Büyükşehir’in Akhisar gerekli yatırımları yapmadığının yoğunlaşan şikayetleri olduğunu, diğer ilçelere ve merkeze yapılan yatırımların farklı olduğunu söyledikleri belirten Manisa CHP  Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu, “ Görevim icabı tül ilçeleri ve Manisa merkeze çok sık gidiyorum. Akhisarlıların “Büyükşehir bize üvey evlat muamelesi yapıyor.” Serzenişlerinin gerçek olduğunu görüyorum. Akhisar’ın tam merkezinden geçen İzmir İstanbul karayolunun durumu içler acısı. Adeta çöplük görünümünde. Buna karşılık  Manisa Merkezin dışında  İzmir İstanbul karayoluna  rağmen bir tali yol olan Manisa Menemen yolu bir çiçek bahçesi gibi gece aydınlatmaları çok güzel. Bir çok ilçeye Büyükşehir Spor salonları yapıyor. En büyük ilçeye neden yapılmıyor. Akhisar’ın  tam merkezinde bulunan tarihi Şehit Yüzbaşı Vecdi Şentürk  parkı için yıllardır bitmeyen ve sonuçlanmayan proje hayata geçmiyor. Budama yapılmıyor. Çöpler sağa sola serpilmiş durumda. Akhisar’ın en eski şehrin merkezinde kalan Reşatbey Mezarlığında  mezar taşları kırılıyor. Duvarı yol seviyesinde. Mezarlıklara ilgisizlik karşısında vatandaş şikayetçi. Akhisar’ın üvey evlat muamelesine son verilsin.” Dedi.
              Rahmetli babasının  mesleği olan Mezar yapım ustalığını 55 yıldır sürdürdüğünü söyleyen Baki Kolatan; şehrin merkezindeki Reşatbey  mezarlığında şunları anlattı: “ Akhisar’daki 3 mezarlığın en eskisi burası. Şehrimizin  tam ortasında kaldı. Ne yazık ki en fazla zarar bu burası görüyor. Çevre duvarları yetersiz. Yoldan geçen bile içeriye zorlanmadan girebilir. İçeride bira, rakı  şişeleri her yere dağılmış durumda. Bir çok mezar yıkılmış mezarın içinde bir şeyler aranmış. Mezar mermerleri kırılmış.” İstiklal Savaşında Tuğbay olarak Erzurumlu görev yapan İsmail Hakkı Yalap’ın  mezarının başına götüren  mezarcı Baki Kolatan, “Bu mezar iki kez kırıldı. Çok kalın olan mermer yine kırılmış. Önümüzdeki günlerde  tekrar tamirini yapacağız. Büyükşehir belediyesi  ilk olarak  yeni şehir mezarlığında olduğu gibi çevre duvarlarını en kısa zamanda yapıp gerekli önlemleri alması gerekir. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Ağaçlar zamanında budanmıyor. Kuruyan ağaçlar var. ” Dedi.      
RESİMLERDE AKHİSAR’IN  MERKEZİNDEN GEÇEN İZMİR-İSTANBUL KARAYOLU İLE  MANİSA’NIN MENEMEN YOLU VE BAĞLANTI KAVŞAKLARINDAN KARELER.
MERKEZ PARKI İÇİNDEN, MERKEZ PARKI VE REŞAT BEY MEZARLIĞINDAN KARELER.    


 

Bu haber 986 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!