Ege Tenis Akademisi Bu Yazın da Vazgeçilmezi...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ege Tenis Akademisi Bu Yazın da Vazgeçilmezi Oldu !

Ege Tenis Akademisi bünyesinde oluşturulan Ege Yüzme Akademisinde (Ege Spor Kulübü) 2020  Temmuz ilk tur yapılan yüzme gösteri sınavınla  başarıyla tamamladı.

Ege Tenis Akademisi Bu Yazın da Vazgeçilmezi Oldu !

Ege Tenis Akademisi bünyesinde oluşturulan Ege Yüzme Akademisinde (Ege Spor Kulübü) 2020  Temmuz ilk tur yapılan yüzme gösteri sınavınla  başarıyla tamamladı.

Ege Tenis Akademisi Bu Yazın da Vazgeçilmezi Oldu !
24 Temmuz 2020 - 14:34

Ege Tenis Akademisi bünyesinde oluşturulan Ege Yüzme Akademisinde (Ege Spor Kulübü) 2020  Temmuz ilk tur yapılan yüzme gösteri sınavınla  başarıyla tamamladı.
Ağustos ayı tüm kontenjanların dolduğu belirtildi.
 Ege Spor branşları genel  koordinatörü ve uzman yüzme antrenörü Çağatay Özçelik;Yüzme antrenmanlarına gösterilen yoğun ilgi ve güvenden dolayı tüm Akhisar halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.Özçelik son  birkaç aydır tüm dünya ülkeleriyle birlikte yaşadığımız sağlık sorunuyla mücadele ediyoruz .Bu süreci biz büyüklerin yanı sıra en derinden yaşayan çocuklarımızdı çünkü onların arkadaşlarıyla ilişkileri,enerjileri,istekleri,ihtiyaçlarını bu süreçte ebeveynler olarak  karşılayamadık.Bizde ekip olarak  tüm tedbirlerimizi sağlayarak çocuklarımızın psikolojik ve fiziksel olarak ihtiyaçlarını karşılamak adına bir programlama oluşturduk.
    Bu sene Sağlık Bakanlığı ve Yüzme Federasyonunun belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda; bir antrenman  grubundaki maksimum  öğrenci sayısına  dikkat edilerek  , Tesis kuralları doğrultusunda antrenmana katılacak öğrenci sayısının önlemler doğrultusunda en az temas ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak her öğrenciye ayrı plastik şezlong sehpa ve el dezenfektanı sağlandığı.  Covid-19 tedbirleri doğrultusunda ders günleri içersinde içeriye giriş çıkış yapılmadığı ve ders aralarında yüzme ekipmanlarının dezenfekte edilerek tüm covid-19 tedbirlerine hassasiyetle uyarak çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.
      Dört aya yakın zamandır pandemi dönemindeki tüm gelişmeleri Türkiye yüzme federasyonu  ve dünyadaki diğer yüzme federasyonlarından yakından takip edildiğini, çalışmaların nasıl ve hangi tedbirler doğrultusunda yapılması gerektiğini,Türkiye yüzme federasyonunda  yapılan söyleşi yazışmalar sonucunda hazırlıkların tamamlandığını belirterek.Sporcuların bu zor süreçte güvenli ve kurallara uygun bir şekilde kalabalık olmayan antrenman gruplarıyla çalışma ortamı sağlanmasına özen gösterildiği  ve ilk turun başarıyla sonlandırıldığını belirtti.
  İlk çalışma grubu öğrencilerinin velilerine kursun son gününde öğrendiklerini gösterme imkanı sağlandığını.Covid-19 tedbirleri dolayısıyla tüm velilerin ateşleri ölçülerek dezenfektan havuzlarında ayakkabılarının her alanda dezenfekte edilerek içeri alındıkları belirlenen alan içersinde sosyal mesafe kuralları doğrultusunda maske takarak öğrencilerini ayrılan izleme alanından seyredebildikleri belirtildi.
     İkinci  ve son turun   04 Ağustos tarihinde başlayacağı  bildirdi. İkinci  turun 04 Ağustos- 20 Ağustos  tarihleri arasında planlandığı belirtildi. Haftanın üç  günü ( Salı-Çarşamba-Perşembe-) günlük  1 saat 30 dakika ders göreceklerini  ,üç haftalık programı çerçevesinde pandemi dönemi ile alınan tedbirler doğrultusunda  bireysel çalışma grupları oluşturulacağını ;  Kurs öğrencilerin ayrı yaşlara göre  eğitimlerini tamamlayacaklarını belirtti.Atatur işbirliğiyle ücretsiz hostesli servis imkanı da sağlanmaktadır.  17 yıllık istikrar ve tecrübeyle Akhisar halkına hizmet ettiklerini belirten spor branşları genel koordinatörü Çağatay Özçelik ;Yüzme çalışmalarımız  üç ayrı yaş ortalaması  ayrı  ders saatlerinde ve bireysel  performansla  ve stillere  göre ayrı antrenörler eşliğinde eğitim göreceklerini; Yüzme ile ilgili 6-16 yaş arasında her branşta eğitim verdiklerini açıkladı.  İkinci ve son  dönem veli bilgilendirme toplantısının  27 Ağustos  Pazartesi günü saat 19.00’da Kayalıoğlu Ege Tenis Akademi’de yapılacağını ifade etti.
 
  KULÜP STANDARTLARINDA EĞİTİM: Kurslarda ayrıca  serbest stil  yüzmenin yanı sıra sırt üstü, kurbağalama ve kelebek stilde performans çalışmalarının oluşturulduğu, depar çıkışı dönüşler ve balıklama atlayış dahil olmak üzere tüm tekniklerin performans çalışmalarının da uygulanabildiği belirtil di.Ayrıca Atatur işbirliğiyle ücretsiz hostesli servis imkanı bulunmaktadır,Tüm dönemler için kayıtlar dolmuştur.
 Hakkımızda: 17 Yıllık  tecrübe ve istikrarın sembolü  olan Ege Yüzme Akademi yüzme yaz okulları ön kayıtların ardından her tur öncesi tesislerde veli bilgilendirme toplantısıyla başlamakta dır.Toplantı da kurs işleyişi, antrenörlerle tanışma ve servis güzergahları belirlenmektedir.Öğrenciler yaş gruplarına göre üç gruba ayrılarak, her grup kendi yaş ve performansına göre kendi içinde gruplanarak ayrı antrenörler eşliğinde eğitim almaktadır. Serbest Stilin yanı sıra Sırt üstü,Kurbağalama,Kelebek stillerinde de eğitim verilmektedir.Her turun sonunda  yapılan mini sınavla çocuklarımız  performanslarını  velilerine göstermektedir.Akhisar gruplarının dışında Gölmarmara ,Etüt Merkezleri ve Ana sınıflarıyla yürütülen yaz okullarının tercihi Yüzme Akademimiz olmuştur.Yıl sonunda Tüm  çalışmalarımız ve ortak protokolümüz olan gruplarımızın katılımıyla yapılan yüzme gösterilerinin ardından Tüm çocuklarımıza  madalya ve başarı belgeleri  takdim edilmektedir.
 Büyük  Ailemiz  Ege Yüzme Akademisi olarak  yarışan değil öğrendiğinin farkında olan çocuklar yetiştiriyoruz. Sizleri de  bu büyük ailemizin ferdi olmaya davet ediyoruz.
 
İRTİBAT TEL: 0 543 819 88 60
 

Bu haber 1123 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!