Güral:" Pazarcı yoksa Market de Olmayacak...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Güral:" Pazarcı yoksa Market de Olmayacak !"

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral basın açıklaması düzenledi.

Güral:" Pazarcı yoksa Market de Olmayacak !"

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral basın açıklaması düzenledi.

Güral:
05 Nisan 2021 - 22:10
Reklam

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral basın açıklaması düzenledi. Pazarcı esnafının sorunlarını bir kez daha dile getiren başkan Mustafa Güral yetkililerden taleplerde bulundu.  Güral:
"Değerli Akhisarlılar, Kıymetli Pazarcı Esnaflarımız, Sayın Basınımız son zamanlarda Covit-19 hastalığının şehrimizde arttığının bilgisi içerisindeyiz. Bu sebepten dolayı öncelikle Akhisarlılar olarak bu hastalığı yenebilmemiz ve kurtulabilmemiz için lütfen Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uymanızı bir kardeşiniz olarak önemle rica ederim. 
İçişleri Bakanlığımızın genelgesine istinaden bilim kurulunun tavsiyeleri neticesinde Manisa Valiliğimizin talimatları doğrultusunda Akhisar’ımızda kurulan Çarşamba, Cuma ve Pazar pazarımızla alakalı tedbirlerin arttırılması hususunda bilgilendirilmiş bulunmaktayız. Pazarcı Esnaflarımızın özellikle satış esnasında Maskelerini çıkartmamaları, Belediyemizin tezgahlarımızın önüne çizdiği çizgilerin kesinlikle dışına tezgah kurmamaları önemle buradan duyurma ihtiyacı duyduk. Tüketicilerimizin alış veriş için gezmiş olduğu alanların olabildiğince açık bırakılması gerekilmektedir. Manisa Valiliğimizin Covid-19 Korona tedbirleri doğrultusunda Pazarcı Esnaflar olarak bu tedbirlere harfiyen uymamız gerekmektedir. Buradan Pazarcı Esnaflarıma önemle duyuruyorum ki Pazar Yerlerimizin açık kalabilmesi ve Denetim esnasında ceza yememeleri adına kurallara lütfen uyalım. 
Pazar Yerlerimize alış verişe gelen tüketicilerimizin sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum. 
Geçtiğimiz hafta Türkiye Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda Olağanüstü toplantımızı yapabilme adına Ankara’ya giderek ANKARA/ÇANKAYA ‘da bulunan Federasyonumuzda Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Geçtiğimiz hafta Cumhur Başkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın açıklamaları sonrasında Türkiye genelinde Ramazan ayı içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasının olduğunu öğrenen Türkiye genelinde bulunan yüzbinlerce  pazarcı esnafının bizlere baskısıyla market konuları gündeme gelmiştir. Sayın Cumhur başkanımızdan talep ettiğimiz ramazan Ayı içerisinde hafta sonu kurmuş olduğumuz Pazar Yerlerimizin kısıtlamalardan dolayı kapatılması söz konusudur. Ancak, biz pazarcı esnafları olarak Devletimizin, Hükümetimizin almış olduğu kararlara her zaman saygı duyduk. Hafta sonu pazarlarının kapatılarak, marketlerin açık kalması Pazarcı Esnaflarını haksız rekabete uğrattığını hep birlikte görmekteyiz.  Eğer alınan kararda pazaryerleri kısıtlamalardan dolayı kapatılıyor ise marketlerinde haftasonu kapatılmasını talep etmekteyiz. Bu taleplerimizi İçişleri Bakanlığı Yardımcısı sayın Muhterem İNCE’ye, Ticaret bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz  Sayın Necmettin ERKAN’la bir araya gelerek toplantımızda dile getirdik. Yapılan toplantıda faizsiz ve 2 yıl ödemesiz kredilerin verilmesi ve hibe desteklerin küçük Esnaf ve Sanatkara devam etmesini talep ettik. Bu zor süreçte Devletimizden ve hükümetimizden istediğimiz küçük Esnaf ve Sanatkarın yanında olmalarını ve küçük Esnaf ve Sanatkara sahip çıkmalarını Türkiye Pazarcılar Federasyonu olarak talep etmiş bulunmaktayız.
Geçtiğimiz yılda Pazarcı Esnaflarımıza veriler 25 bin TL’lik kredilerin ve 2021 yılı Ocak, Şubat, Mart aylarında 1000.00 ‘ er TL hibe desteğinden dolayı Başta sayın cumhur Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 
Tüm Akhisarlılarımıza buradan sağlıklı, huzurlu günler dilerken, Pazarcı Esnaflarımıza ve Oda Üyelerimize Hayırlı, bol Bereketli Kazançlar Dilerim.
Hep birlikte Manisa’mız adına Sarı renge dönebilmek, Covit-19 Hastalığından hepbirlikte önlemlerimize alarak kurtulacağımıza inanıyorum. 
Saygılarımla" sözlerini kaydetti.

Bu haber 1005 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Akhisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı Yapılması (Bir Kitap Bir Umut)
Akhisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı Yapılması (Bir...