LOKANTACILAR ODASI BİRİNCİ YILINI KUTALADI!
Reklam
Reklam
Reklam

LOKANTACILAR ODASI BİRİNCİ YILINI KUTALADI!

Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney ve yönetim kurulu oda yönetiminin birinci yılında ustalık ve kalfalık belgesi Takdim etti.

LOKANTACILAR ODASI BİRİNCİ YILINI KUTALADI!

Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney ve yönetim kurulu oda yönetiminin birinci yılında ustalık ve kalfalık belgesi Takdim etti.

LOKANTACILAR ODASI BİRİNCİ YILINI KUTALADI!
12 Şubat 2019 - 10:58

khisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney ve yönetim kurulu oda yönetiminin birinci yılında ustalık ve kalfalık belgesi Takdim etti.
 
Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney ve yönetim kurulu oda yönetiminin birinci yılında ustalık ve kalfalık belgesi dağıttıArdından Ahmet Kayalı iş hanı önünde Tavuklu Pilav Ayran ve Tatlı    50 Ustaya Kalfalık ve  Ustalık BelgesiUstalık ve kalfalık belgesi dağıtım töreninde konuşan Lokantacılar Odası başkanı Pınar Güney  Sayın Kaymakamım, Belediye başkan yardımcım, Siyasi Parti İlçe başkanları, oda başkanları, daire müdürleri ve bizler destekleyen bize değer veren destekçilerimiz kıymetli üyelerimiz. Akhisar Lokantacılar odası yönetimi için aday olmamızın ve seçimi kazanmamız üzerinden 1 yıl geçtİ. Bugün Akhisar Lokantacılar odası Pınar Güney ve yönetimi ile 1. yılını kutluyor   Yola çıktığımız günden beri ahilik kültürünü eşyaya mala paraya teslim olmayan ahlak kültürünü yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz.Bizim gayretimiz ve çalışkanlığımız kadar üyelerimizin bize olan inancı, Tevecühü ile desteği de bu günlere kadar geldik.Akhisar’ın ilk kadın başkanı ve Türkiye’nin ilk Lokantacılar kadın başkanı unvanını layığı ile taşıdığımızı İnanıyoruz.Kadın lokantacılar başkanı olarak açtığımız bu yolda birçok kadın muhtar adayı, birçok kadın belediye başkan adayı, inşallah önümüzdeki seçimlerde kadın belediye meclis adayı bizlerden belki aldıkları şevk ile bu yollara çıktılar.Kadın adaylara ve kadın girişimcilere desteğimiz sonsuzdur.Bugün bizleri başta yalnız bırakmayan sayın Kaymakamımız ve siz değerli davetlilerimiz olmak üzere inşallah bundan sonraki yıllarda katlanarak başarılarımızı Akhisarlılar ve üyelerimizde devam etmesini diliyoruz.Kaymakamımız Sabit Kaya himayesinde bugün aynı zamanda Manisa’da bir ilki yaptık. Kapsam dışındaki mesleklerde 50 tane ustamıza kalfalık ve ustalık belgesi verdik.Bizden önce belge alanların sayısı çok azdı. Biz bunu 1.yılımızda başardık. Burada birbirinden kıymetli ustamız ve meslek dalı artık ustalıklarını duvarlara asacakları belgelerle taçlandırmış oldular. Bugün bununda ayrıca gururunu yaşıyoruz. Allah ustalarımızı başımızda eksik etsimesin. Allah onlara uzun ömür versin
  Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya da  Konuşmasında Değerli başkanım ve yönetim kurulu üyeleri öncelikler hepinizi saygıyla selamlıyorum.Bu güzel işi yapan dernek başkanı ve vekilimizi  emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu sabah Şeyhisa şenlikleri ile ilgili  elime bir davetiye geldi daha önceki yıllardan kalmış. Bu davetiyenin arkasında Şeyhisa’nın vasiyetleri yazıyor.Kendisinden sonra geleceklere onlardan bir tanesi de diyor ki mutlaka gençlerinize sanat öğretin altın bilezikleri olsun onurlu yaşamanın kimseye muhtaç olmadan yaşamanın yolu budur diyor.Bu vasiyet Şeyhisa’dan öncede böyleydi o zamanda öyleymiş bu zamanda böyle. Bugün işimiz dolayısıyla iş arayan işsizim diyen vatandaşlarımız ile zaman zaman karşılaşıyoruz. Diğer taraftan da bakıyorum çalıştıracak adam bulamıyorum diyenler var onlarla da karşılaşıyoruz. Olay tamamen işsizim diyen kişilerin altın bilezikten sanattan yoksun kaldıkları aklımıza geliyor.Derneğimizin yapmış olduğu bu iş çok önemli ve gerekli bir şey. Ben bu çalışmaya katılan emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.Daha sonra ustalık ve kalfalık belgelerini Akhisar Kaymakamı Sabit kaya, Belediye başkan yardımcısı Ali Velestin, Lokantacılar odası başkanı Pınar Güney, AK Parti İlçe başkanı İbrahim Sayın, CHP İlçe başkanı Av. İsmail Fikirli, MHP İlçe başkanı Ahmet Namal, Belediye başkan adayları, Oda Başkanları, Daire Müdürleri tarafından Takdim edildi.Program Ustalık ve kalfalık belgesi dağıtım töreninden sonra Ahmet Kayalı iş hanı önünde Kaymakam Sabit kaya ve Oda başkanı Pınar Güney, birlikte kepçeyle  tavuklu pilav tabaklarını  doldurup ikram ettiler.
 

Bu haber 292 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!