MEVLİD-İ NEBİ İLE CAMİ VE DİN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEVLİD-İ NEBİ İLE CAMİ VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI BELLİ OLDU

MÜFTÜ SALMAN YEREL BASINLA BULUŞTU Akhisar Müftülüğü, Mevlid-i Nebi ile Cami ve Din Görevlileri Haftası öncesi yerel basın mensupları ile Diyanet Gençlik Merkezinde kahvaltı programında bir araya geldi.

MEVLİD-İ NEBİ İLE CAMİ VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI BELLİ OLDU

MÜFTÜ SALMAN YEREL BASINLA BULUŞTU Akhisar Müftülüğü, Mevlid-i Nebi ile Cami ve Din Görevlileri Haftası öncesi yerel basın mensupları ile Diyanet Gençlik Merkezinde kahvaltı programında bir araya geldi.

MEVLİD-İ NEBİ İLE CAMİ VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI BELLİ OLDU
21 Eylül 2023 - 14:21
Reklam

MÜFTÜ SALMAN YEREL BASINLA BULUŞTU

Akhisar Müftülüğü, Mevlid-i Nebi ile Cami ve Din Görevlileri Haftası öncesi yerel basın mensupları ile Diyanet Gençlik Merkezinde kahvaltı programında bir araya geldi.

İlçe Müftüsü Muhammet Salman öncülüğünde 21 Eylül Perşembe günü saat 10.30’da düzenlenen organizasyona Şube Müdürleri Kamil Ayvaz, İbrahim Uysal ve Diyanet Gençlik Merkezi Koordinatörü Muhammet Lütfullah Yelkovan’da katıldı.

Organizasyon sonrası hafta kapsamında yapılacak etkinlikler üzerine konuşan Müftü Salman “Sizlerle beraber olmak hem bu ortamı sizlerle birlikte paylaşmak aynı zamanda önümüzde yaklaşan Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri haftamızda yapacağımız etkinliklerle ilgili sizlerle paylaşımda bulunmak hem tanışmak hem kaynaşmak hem de sohbet etmek maksadıyla sizleri davet ettik, katıldınız, hepinize teşekkür ediyoruz, ayaklarınıza sağlık. Allahuteala birliğimiz, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin inşallah.

Malumunuz önümüzde yaklaşan Mevlid-i Nebi haftamız var, 1989 yılından bu yana diyanet İşleri Başkanlığımıza tarafından kutlanıyor ve her sene de özel bir konu üzerine yoğunlaşıyor. Bu senede teması Hz. Peygamber, iman ve istikamet olarak belirlendi. Bu çerçevede faaliyetlerimiz olacak.

KURUM ZİYERETLERİ

Neler yapacağız? Öncelikli olarak resmi kurum ziyaretlerimiz var. İlk olarak Akhisar İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Kütük Beyi inşallah komisyon olarak ziyaret edeceğiz. Bu hafta sonu Pazar günü malumunuz hafızlık icazet programımız var. Müftülüğümüze bağlı Hilaliye Kız ve Erkek Kur’an kursundan hafızlığını tamamlayıp mezun olan hafızlarımız için bir icazet programımız olacak. Bu programa da herkesi davet ediyoruz.

GENÇLİK BULUŞMASI

Gençlik buluşması programlarımız olacak. Diyanet İşleri Başkanlığımızdan misafir hocalarımız gelecek onlarla birlikte geçnlik buluşması yapacağız, Gençlik Merkezimizde.

KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ

Kur’an-ı Kerim ziyafeti programımız olacak Pazar akşamı, İstanbul’dan gelecek olan kıymetli hocalarımızla. Bünyamin Topçu Hocamız, Alpcan Çelik Hocamız ve Metin Çakar Hocamız; kıymetli hocalarımız gelecekler ve Nur Camii’nde akşam ile yatsı namazı arasında Pazar akşamı Kur’an-ı Kerim  Ziyafeti programı icra edeceğiz.

SABAH NAMAZI BULUŞMASI

Pazartesi sabahında da yine İnciler Camii’nde sabah namazı buluşması icra edeceğiz.

KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE STANT

Mevlid-i Nebi Haftası malumunuz Mevlid Kandili olduğu için Salı günü de Kaymakamlığımızın önünde bir stant kuracağız. Tanıtım standımızda da bu haftanın önemi ile ilgili bilgiler paylaşımında bulunacağız. Bunlarla ilgili broşürler hazırlayıp paylaşacağız. 

CAMİLERDE KADIN, ÇOCUK BULUŞMASI

Sadece belli bir gruba değil bütün insanlara hizmet etmeyi hedef aldığımız için cami kadın, çocuk buluşması programlarımız olacak. Bu sebeple programlarımızı sadece şehir merkezine odaklamak yerine mahallelerimize de dağıtmayı önemsiyoruz. Bu noktada da Süleymanlı Mahallemizde, Selçikli Mahallemizde, merkezdeki camilerimizde cami kadın, çocuk buluşması programlarımız olacak.

VAAZLI SOHBET

Vaiz hocalarımız tarafından daha önce belde olan büyük mahallelerimizde yine aynı şekilde vaiz hocalarımız tarafından vaazlı sohbet programlarımız olacak.

HUZUREVİ, SEVGİELİ ZİYARETİ

Huzurevi, sevgieli ziyaretlerimiz olacak. Bunları renklendirmek amacıyla tasavvuf musikisi programlarımızda bu programlarda olacak. 

DİN GÖREVLİLERİ BULUŞMASI

Din görevlileri haftası münasebetiyle bütün din görevlilerimizle birlikte bir din görevlisi buluşması programı nasip olursa gerçekleştireceğiz. Bu programa da imam, hatiplerimiz, müezzinlerimiz, daire personelimiz, Kur’an Kursu öğreticilerimiz, emekli olan din görevlilerimizi davet edip onlarla buluşacağız, nasip olursa. 

KONFERANS

Mevlid Kandili münasebetiyle 27 Eylül Çarşamba akşamı da saat 20.00’de Diyanet İşleri Başkanlığımızdan gelecek olan kıymetli hocamız, İdari Mali İşler Daire Başkanımız Doktor Abdurrahman Akkuş Hocamız tarafından bir konferans düzenleyeceğiz. Konferansımızın ana teması Hz. Peygamber İman ve İstikamet konulu olacak.

ZİYARETLER VE KONFERANS

Cezaevlerinde, erkek ve kız pansiyonlarında yine aynı şekilde programlarımız olacak. Hastane ziyaretlerimiz olacak. Hasta ziyaretlerinde bulunacağız. Okullar bölgesinde Zeynep Gülin Öngör Kız Meslek ve Anadolu Lisesi Spor Salonunda öğrencilerimize yönelik yine bir konferansımız olacak.

Özel Eğitimli çocuklarımıza yönelik programlarımız, bizlerinde iştirakı ile gerçekleşecek inşallah.

MUSİKİ VE İLAHİ DİNLETİSİ

Son olarak 7 Ekim tarihinde Ahmet Bulut Hocamız ile birlikte musiki, ilahi dinleti programımız olacak. Hayırlara vesile olmasını, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını niyaz ediyorum. Siz değerli medya mensubu kardeşlerimize de icabet edip davetimize katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Sizlerle birlikte olmak önemli ve çok güzel, görevinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Program sonrası yerel basın mensuplarına Diyanet Gençlik Merkezi gezdirilerek kitap hediye edildi.Haber Kaynak : Akif ÖZALP

Bu haber 761 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜYÜKŞEHİR’İN AKHİSAR PROJELERİ HIZ KAZANDI
BÜYÜKŞEHİR’İN AKHİSAR PROJELERİ HIZ KAZANDI
Söğütlü Mahallesi'ne Ek Kanalizasyon Hattı
Söğütlü Mahallesi'ne Ek Kanalizasyon Hattı