pazarcılar odasın’dan barış pınar...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

pazarcılar odasın'dan barış pınar harekatına tam testek

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral, Cuma Pazarında "Barış Pınarı" harekatı dolayısıyla Cuma Pazarında pilav ve ayran hayrı düzenledi.

pazarcılar odasın'dan barış pınar harekatına tam testek

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral, Cuma Pazarında "Barış Pınarı" harekatı dolayısıyla Cuma Pazarında pilav ve ayran hayrı düzenledi.

pazarcılar odasın'dan barış pınar harekatına tam testek
18 Ekim 2019 - 15:33

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral, Cuma Pazarında "Barış Pınarı" harekatı dolayısıyla destek vererek  Cuma Pazarında pilav ve ayran hayrı düzenledi. Düzenlenen program  Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile Başladı Sonrasında  Akhisar  İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu'nun duasından sonra   

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral Konuştu Başkan Güral şöyle dedi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emirleriyle, Türkiye Pazarcılar Federasyonun, Türkiye genelinde Cuma günü kurulan tüm pazar yerlerinde "Barış Pınarı" harekatına destek vermek için hayır yapıldı.

                     PAZARYERİ BAYRAKLARLA DONATILDI

Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral  Sözlerinde Türkiye Pazarcılar federasyonun kararıyla Türkiye genelinde 330 bin kayıtlı pazarcı esnafımızın Cuma günü kurmuş oldukları Pazar yerlerinin ay yıldızlı al bayraklarımızla süsleyerek böyle bir etkinliğe bizleri davet etmiştir. Bizler soğuk sıcak demeden kar buz demeden sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar mesai yapan çorap satan, domates satan, sebze satan, meyve satan lakin vatanını hiçbir zaman satmayan çok çalışıp az kazanan şükreden pazarcı esnafıyız. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Barış Pınarı harekatına başlayan Türk ordumuzu cenabı   Cenabı Allah her zaman ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırsın.  Geçtiğimiz gün ticaret bakanımız Manisalı hemşerimiz sayın Ruhsar Pekcan’ın tüm esnaf camiasına 3 tane müjdesi var. Bunları buradan açıklamak gereği duydum. Ticaret bakanımız sayın Ruhsar Pekcan hanımefendi Antalya’da yapılan toplantıda esnaf kefaret kredi kooperatifinden alınan kredide kesinlikle kesintiyi kaldırmıştır. Üç aya düşürülen taksit ödemesi altı aya çıkarılmıştır. Yüz bin ile iki yüz bin lira arasında krediler tamamen açılmıştır altı aylık husus kalkmıştır" dedi.

Programda Diğer konuşmayı  Akhisar  ilçe Kaymakamı Sabit Kaya  yaptı şanlı ordumuz bundan on gün önce Barış Pınarı isimli vatanımızın birliğini beraberliğini muhafaza etmek düşman şehrinden korumak için bir harekata girişti. Evlatlarımız bundan yüz yıl önce bize saldıran kişiler aşağıya yukarıya aynı kişilerdi. Evlatlarımız hepsinin dersini verdi. Bizim birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız sayesinde. Allah onların zaferlerini daim eylesin. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, gazilerimize Allah acil şifalar versin. Bu harekatı gündeme getirmek için Pazarcılar odasının hazırlamış olduğu bu güzel etkinlikte ben oda başkanımızı ve bütün pazarcılarımızı, pazarcılar odasının üyelerini herkese çok teşekkür ediyorum .Dedi.

Konuşmaların Sonunda Başta ilçe  Kaymakamı Sabit Kaya ve Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası  Başkan Yardımcısı M.Ali Erdayıoğlu Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa Güral  İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu Lokantacılar Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Pınar Güney Siyasi Parti yöneticilerinin katılımyla Pilav ayran ikramı yapıldı.Protokol elleriyle Vatandaşa ikram ederken Program sonunda Pazar yeri esnafını gezdiler.

Bu haber 574 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!