Şehit Polislerimiz Onan ve Akoral, Rahmetle...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Şehit Polislerimiz Onan ve Akoral, Rahmetle Anıldı.

Şehit Polislerimiz Onan ve Akoral, Rahmetle Anıldı.

Şehit Polislerimiz Onan ve Akoral, Rahmetle Anıldı.
29 Kasım 2022 - 15:42
Reklam

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 26 Kasım 1988 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde Terör ile Mücadele Operasyonunda vurularak şehit olan Polis Memuru Hikmet Onan ve 13 Kasım 2007 tarihinde trafik kazasında şehit olan Polis Memuru Hasan Akoral’ı anmak için mevlit okutarak, pilav hayrı yaptı. Programa katılan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, şehit aileleriyle yakından ilgilenirken, vatan savunmasında hayatını kaybeden kahramanlarımızın ölümsüz olduğunu vurguladı.
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisalı şehitlerimizi anmak adına başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kısık Camii Bahçesi’nde hayır etkinliği düzenledi. 34 yıl önce şehit olan Polis Memuru Hikmen Onan ve 15 yıl önce şehadete erişen Polis Memuru Hasan Akoral’ı anma adına düzenlenen programa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tahsin Kılıç, Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, MHP İl ve İlçe Yönetimleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya, Manisa Şehit ve Gazi Aileleri Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı İbrahim Sagun, Şube Müdürleri ve ilgililer katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şehit Polis Memuru Hikmet Onan’ın annesi Şengül Onan ve Şehit Polis Memuru Hasan Akoral’ın babası Osman Akoral, annesi Nurten Akoral, eşi Figen Akoral ve kardeşi Niyazi Akoral ile yakından ilgilenerek, kahramanlarımızın gönüllerde ölümsüz olduğunu dile getirdi. Anma programı kapsamında şehit Polislerimiz için mevlit okundu ve ardından Mobil İkram Aracı ile pilav hayrında bulunuldu.
 
Programın sonunda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve içerisinde Yasin-i Şerif, Türk Bayrağı ve eşarbın yer aldığı taziye kutusu şehit ailelerine takdim edildi.
 
Dernek Başkanları’ndan Büyükşehir’e Teşekkür   
         Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya, Manisa Şehit ve Gazi Aileleri Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı İbrahim Sagun, şehitlerimizi anmak adına Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen program için Başkan Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkürlerini dile getirdi.
 

Bu haber 991 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHVECİLER ODASINA TEZGÖREN RESMEN ADAY
KAHVECİLER ODASINA TEZGÖREN RESMEN ADAY
Akhisarlı Üreticiler Su Sıkıntısı Çekmeyecek
Akhisarlı Üreticiler Su Sıkıntısı Çekmeyecek