ELİ ÖPÜLESİ KADINLARIMIZ
Reklam
Reklam
Reklam
M.Emin BİÇEROL

M.Emin BİÇEROL

ELİ ÖPÜLESİ KADINLARIMIZ

03 Mart 2016 - 11:53

ELİ ÖPÜLESİ KADINLARIMIZ

Atatürk diyor ki; İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen, iki cins insandan mürekkeptir. Kabilmidir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin ? Mümkümüdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça, öteki kısmı göklere yükselebilsin. 

Okuyucular hatırlar, geçen yıl Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan'ın tecavüz edilerek öldürülmesinin ardından, herkes gibi Molla'da cinayeti lanetledikten sonra feministlere saldırdı. "dans edeceklerine, fatiha okusunlar" demişti. 

Molla'nın feministler dedikleri kimler ? Kadın eşitliği, hak ve özgürlüklerin savunucuları. Molla feministlerin dinimizle, medeniyetimiz ile ilgisinin yok olduğunu ileri sürerek veryansın etmişti. 

8 mart 2015'ten bu yana Molla'nın lanetlemesine, fatiha okunması tavsiyesine rağmen onlarca kadın tacize, tecavüze uğradı, hatta öldürüldü. Molla'yı tınlamadı soysuzlar. Onlarca ailenin daha ocağına ateş düştü. Molla'nın kadına taciz, tecavüz, öldürülme nedenleri üzerine söyleyecek sosyolojik birikimi olmadığından, söylemleri bir işe yaramıyor. 

LA BRUYERE'nin dediği gibi "çok konuşmak insanın gözden düşmesi için en kısa ve en emin yoldur. Konuşmak için yeterli zekası, ya da susmak için yeterli aklı olmayanlar bahtsız kimselerdir." Vermeyince mabut, ne eylesin Mahmut. 

Molla'nın sürekli canlı tutmaya çalıştığı, toplumun en geri en bağnaz kesimleri. O kesimleri primitif akıl çemberinin içinde tutmaya çalışıyor. Çünkü varlığını o kesimlere borçlu. Şeyhülislam edasıyla konuşuyor. Mütefekkir ! Ne de olsa. 

KADINLAR ERKEKLERE EMANET SÖYLEMİ; Kadınlar Allah'ın erkeklere emaneti söylemi gündemde tutularak, "Kadın erkek eşit olamaz" anlayışı pekiştiriliyor." "Kadınlar erkeklere emanet bakışı" kadını erkeğin kölesi, malı eşyası gören ve öyle sürmesini isteyen anlayış.

Demek isteniyor ki kadınlara; Sen bana emanetsin, başını ört, saçını gösterme, çalışma, evde otur, erkekler sizin yüzünüzden işsiz kalıp, sokaklarda, kahvelerde vakit geçiriyorlar, dört çocuk doğur, erkeğin sözünden çıkma, erkek sever de döver de, ve canı isterse öldürür de.. Karısı olmazsa sokakta yakaladığı kadını kızı.. 

Şeriatın tam veya kısmen uygulandığı ,Ortadoğu ve Afrika ülkeleri, kadınların kanları ile, KIPKIRMIZI. Aksine kadın hak ve özgürlüklerin en yüksek düzeyde olduğu, kadın haklarını kültürel olarak kabullenmiş, Avrupa, iskandinav ülkeleri, Kanada, Amerika, Japonya gibi ülkelerde kadınlara tecavüzün en az olduğu ülkeler. İnanmazsanız açıp bakın derim, dünya kadınlar tecavüz haritalarına. 

İktidarın eteklerine yapışmış düşünce soytarıları; "kadınlar açık saçık giyindiğin den saldırıya uğruyorlar, batı uygarlığı suça teşvik ediyor" diye yazmalarına, konuşmalarına bakmayın siz. İçimizdeki BOKO HARAMLARA..

İslami söylemler, kadın tecavüzleri ve cinayetlerine engel olamıyor. iktidarın İslami söylem ve uygulamaları, kadınlara yönelik, "Erkeklere emanet, kadın erkek eşit değildir" kadınları çocuk doğuran kuluçka makinesi gibi gören anlayışı, yeri göğü inletince kadın cinayetleri son 14 yıldır ZİRVE yaptı. 

Ülkemizde cinsel saldırı, tecavüz ve istismardan mahkum olanların sayısı 2007 yılında 6700 iken, her yıl artarak 2013 yılında 23250'ye çıkıyor. Bu istatistiki rakamları nasıl yorumlamalı ?

Çalışan kadınların fuhuş yaptığından tutunda hamile kadınların sokakta gezmelerini lanetleyen yobaz, 8 yaşındaki kız çocukları ile evlenme fetvası veren soytarıların hepsi dinci, siyasal dinci. Gerçek Müslümanlık ile ilgisi olmayan, dini  kendi karanlık, sığ aklına göre yorumlayan GÜRUH. ! Bunların arasından bir Allah'ın kulu çıkmıyor, doğruları haykıracak. Sülük gibi yapışmışlar iktidarın eteklerine nemalanıyorlar. Beraber doğduk bu iktidarla beraber gideceğiz bu iktidarla, söylemi içindeler.

 14 yıldır siyasal yobazlığın toplumsal yobazlığı kışkırttığı bir erkek nesil ve bu durumu kabul eden iktidara hayran kadın nüfus. Bu iktidardan öncede ilkellik vardı, şimdi ise KATMERLEŞİYOR ! 

 

Geçen yıllarda Ak Partili bir kadın Milletvekili Cumhuriyet için "90 yıllık reklam arası" demişti. Bu defa bir başka kadın, Cumhuriyetin nimetlerinden en iyi şekilde yararlandığı halde, Cumhuriyet için " 90 yıllık enkazı kaldırdık." diyebildi. Cumhuriyete giden yolda Çanakkale'de  şehit olan dedem Bigadiçli Mehmet Emin efendi adına kendisini kınıyor, yazıklar olsun diyorum kadir bilmezlere .

"Kadın, erkek eşitliği fıtrata ters" diyenlere inat Atatürkçü Cumhuriyete sadık, onuruna düşkün, çağdaş Türk kadını, kendisine tuzaklar hazırlayan gerici iktidarlara karşı uyanık olmalı dişe diş bir mücadele vermelidir. Geçtiğimiz yıllarda gezi olaylarında Tomaların suyuna karşı tunç bir heykel gibi ayakta kalan KIRMIZILI KADIN hatırlanmalıdır. 

Kadınlarımız, kendilerini karanlıklar trenin vagonlarına doldurmak için fırsat kollayan zihniyetlere fırsat vermemeli. Bu vesile ile onuruna düşkün tüm Türk Kadınlarının 8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun. 

Bu yazı 2996 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum