ÖNCE VATAN GERİSİ TEFERRUAT
Reklam
Reklam
M.Emin BİÇEROL

M.Emin BİÇEROL

ÖNCE VATAN GERİSİ TEFERRUAT

13 Ocak 2016 - 11:47

 Çözüm  süreci  adını  verdiler,yaptıkları çalışmaya . Marksist-Leninist terör örgütü PKK ve siyasal uzantısı artık iyice anlaşılan HDP yalanlarına nasıl kandılar devleti  yönetenler.Bu saflık değil de nedir. Biz ne halt ettik de bu yalanlara inanma gafletini gösterdik diye vicdanen  rahatsızlık duydular mı acaba? Aklı başında hiçbir yurttaşımız PKK ve HDP  yalanlarına kanmadı.Kendini iktidarın kulu görenler hariç. AKP “Eylerse güzel eyler “ diyen öngörüsü  olmayanlar,bugünlerde ülkemizin güney doğusunda yangının büyüklüğünü görünce geleceklerinden endişe duymaya başladıklarını,karamsarlıklarını  dile getiriyorlar. Günaydın sabah şerifleriniz hayır olsun.

BUGÜNLERDE ÜLKEMİZİN GÜNEY DOĞUSU

Gördük ki, PKKlılar Ateş-Kes süresince ülkemizi terk etmedikleri gibi , ülkemizin doğusunu, güney doğusununun dağını,ovasını ,kent merkezlerini ,ilçelerini  silah deposuna çevirmişler. Şehirlerin sokaklarında hendekler kazıp, Barikatlar kurarak bombalı tuzaklar hazırlamışlar. T. C. Devletiyle savaşa hazırlık yaptıkları görüldü. Temmuz ayından itibaren ayrılıkçı PKK militanları inlerinden çıkarak Doğu ve Güney doğuyu kan gölüne çevirdiler. PKK Ülkemizin kuyusunu kazarken, tuzaklar hazırlarken ülkemizi yönetmeği emanet ettiğimiz iktidarın derin uykuda olduğu bugünlerde daha iyi anlaşıldı. Terör örgütü çok miktarda silah ve mühimmatı Güney Doğuya taşırken ne işle meşguldüler.    Sorumlular tatile mi çıkmıştı?

Ülkemizi bölünmenin eşiğine getiren aymazlar, bir süredir Bremen mızıkacıları gibi birbirlerinin üzerine çıkıp asacağız, keseceğiz diye efeleniyorlar. Ne halt ettiklerini yeni anladıkları anlaşılıyor, tepkiler arttıkça.

Her gün şehit haberleri alıyoruz. Daha bir ay olmadı, hemşerimiz Serdar Denizer’i şehitliğe defin ettik. Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Yüzlerce güvenlik görevlisi, asker ve polisimiz şehit oldular. Binlercesi hastanelerde yaralı olarak yaşam savaşı veriyorlar. Birçokları, yaralanıp gazi oldular. Ömürleri boyunca engelli uzuvlarına bakarak anlam veremedikleri savaş için kahır dolu günler geçirecekler.

Ölenler, yaralananlar sakat kalanlar yoksul halk çocukları. Tuzu kuruların rastlanmıyor aralarında. Onların çocukları bir yolunu bulup, askerlikten yırtıyorlar. Nede olsa paraları, dayıları var. Şimdilerde güney Doğuda yarattıkları canavarla savaşmak için kahramanlar arıyorlar. İşsizlere çağrıda bulunuyorlar. Yapılan yanlışların bedelini gariban halkın çocuklarına ödetmek için kesenin ağzını açtılar.

Halkımızın yöneten tuzu kuru politik figürler milletin vergilerinden maaşları ödenen binlerce güvenlik görevlisiyle kendilerinin ve ailelerinin tatlı canlarını çok iyi korurken , halkımız giden canların arkasından gözyaşı döküyor. Televizyonlardaki görüntülere yürek dayanmıyor, kimi zaman kafamızı çeviriyoruz o sahneleri görünce . İçimiz kan ağlıyor.

Yöneticilerimiz koruma ordularıyla geziyorlar. Hani “kefenlerini giyip öyle yola çıkmışlardı”. Yoksa bu efeler “mezarlık yanından geçerken ıslık çalan tabansızlardan mı?”. Sıradan insanları beni, seni,onu kim koruyacak. Sormalı , sormalıyız ki kendilerine çekidüzen versinler. “Böyle geldiyse böle gitmesin artık”.

Son aylarda iktidar milli bir refleks sergileyerek devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak için güvenlik güçlerinin bağladığı kollarını çözerek aklını başına aldığını, doğru yola girdiğini görüyoruz. Sevindirici bir gelişme, milletimiz adına. Güney Doğuda terörü bitirmek için canlarını ortaya koyan kahraman asker ve polislerimize millet olarak çok şey borçluyuz. UNUTMAYALIM!!!

Bu yazı 3069 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum