MANİSA’LI ORYANTİRİNG SPORCULARI İL...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MANİSA’LI ORYANTİRİNG SPORCULARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASINDA HEDEFLERİNE SARUHANLI’DA ULAŞTILAR.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Manisa Oryantiring İl Temsilciliğinin koordinasyonunda 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde Manisa-Saruhanlı’da gerçekleştirildi.

MANİSA’LI ORYANTİRİNG SPORCULARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASINDA HEDEFLERİNE SARUHANLI’DA ULAŞTILAR.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Manisa Oryantiring İl Temsilciliğinin koordinasyonunda 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde Manisa-Saruhanlı’da gerçekleştirildi.

MANİSA’LI ORYANTİRİNG SPORCULARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASINDA HEDEFLERİNE SARUHANLI’DA ULAŞTILAR.
22 Şubat 2021 - 17:34
Reklam

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Manisa Oryantiring İl Temsilciliğinin koordinasyonunda 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde Manisa-Saruhanlı’da gerçekleştirildi. 14 Yaş ve Altı Oryantiring İl Birinciliği yarışmasında, 10-12-14 yaş ve Açık Kategoride yarışan Oryantiring’ciler Saruhanlı’da Hedeflerine koştular. Oldukça çekişmeli , heyecanlı ve maceralı geçen Şampiyonada, alınan salgın tedbirleri gözlerden kaçmadı. Şampiyonada Akhisar , Gördes , Saruhanlı , Salihli , Soma İlçelerinden katılan yarışmacılar ve onları destekleyen aileleri , yarışma heyecanın yanı sıra; doğada vakit geçirmenin mutluluğunu yaşadıkları görüldü. Şampiyona Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Oryantiring İl Temsilciliğinin deneyimli hakem ekibi ile yürütüldü.
Şampiyona ‘da dereceye alan sporculara ödülleri Türkiye Oryantiring Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel , Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dr.Hayrettin Hayri Tokmakcı, Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Aguş,Saruhanlı İlçe Emniyet Amiri Süheyla Torun, Manisa Oryantiring İl Temsilcisi Figen Taran, Gördes Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Erden, Saruhanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Kibar tarafından taktim edildi.
Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dr.Hayrettin Hayri Tokmakcı ; İlimizin farklı ilçelerinden gelen sporcu, antrenör, hakem ve sporcu velilerine öncelikle hoşgeldiniz demek istiyotum. Oryantiring Sporcularımızı Saruhanlıda ağırlamaktan dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Bir süredir Antrenörümüz Fehmi Yaman nezaretinde Saruhanlı’lı sporcularımızda Oryantiring sporunu öğrendiler ve lisanslı sporcu oldular, ilçemize çizilen Oryantiring haritasında bugün ilk yarışımızı gerçekleştirdik. Bundan sonrada her zaman burada sizleri ağırlamak isteriz. Tüm katılımcıları tebrik ediyorum dedi.
Federasyonu temsilen,  Türkiye Oryantiring Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel ; Gençlik ve Spor Bakanlığının , Oryantiring Federasyonu ve Saruhanlı Kaymakamlığının; Pandemi döneminin getirdiği fizyolojik ve pisikolojik olumsuzlukların aşılabilmesi ve normalleşme sürecine katkıda bulunulması amacıyla şampiyonayı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Öncelikle tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.
Analatik Zeka, efor ile maceranın buluştuğu; harita ve pusula ile bir adada hazine avına çıkmış macera avcıları kimliğine bürünen Oryantiring’ciler , bugün Saruhanlı sokaklarını ve Saruhanlı Sosyal Tesislerini  kapsayan parkurlarda hedefleri aramanın büyüsüne kapıldıklarına şahit olduk.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ve Manisa Oryantiring İl Temsilciliğimizin uyum ve işbirliği ile yaptıkları hazırlıklar ve Salgın tedbirleri ile sporcularımız ve ebeveynlerini Saruhanlı’da başarılı bir organizasyon ile spor ile iç içe dopdolu bir gün geçirdiler.
Bugün kazananı tüm katılımcılar olmuştur. Pandemi döneminde kontrollü yapılabilecek olan ender spor yarışmalarından birisi olan Oryantiring ile tüm katılımcılar geçirilen her dakikanın keyfini çıkarmışlar ve parkurda özgürce koşmanın mutluluğunu yaşamışlardır. .Emeği geçen Kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi iletirken , tüm katılımcıları can-ı gönülden kutluyorum dedi.
Manisa Oryantiring İl Temsilcisi Figen Taran; Şampiyonaya katılan sporcularımız ve kulüplerimiz 14 Yaş ve Altı Türkiye Grup Yarışmalarında ilimizi temsil etme hakkı kazanmışlardır. Oldukça güzel bir havada ve pandemi ile ilgili maske-mesafe-hijyen kurallarını tedbirlerinin uygulandığı başarılı bir Manisa İl Birinciliği geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılım  gösteren herkese teşekkür ediyoruz. İl faaliyet programımız doğrultusunda Koşarak ve Bisikletle Oryantiring yarışmalarımızı sıklıkla gerçekleştireceğiz. Açık kategoride de 10 ila 55 yaş arasında sporcularımızı da etkinlikte buluşturduk. Bundan sonrada buluşturmaya devam edeceğiz. Tüm amir kurumlarımıza destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz dedi.
MANİSA 14 YAŞ ve ALTI İLE AÇIK KATEGORİ İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASINDA
DERECEYE GİREN SPORCULAR ve KULÜPLERİ

KATEGORİSPORCUNUN
ADI-SOYADI
KULÜBÜDERECESİ
Erkek 10 YaşDoruk Efe YAĞANAkhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.1
Erkek 12 YaşAhmet ÇİFÇİAkhisar Sportif Havacılık S.K.1
Erkek 12 YaşYiğit Berk KURULARAkhisar Sportif Havacılık S.K.2
Erkek 12 YaşAhmet Baran DÜMENLİSoma Linyit S.K.3
Erkek 14 YaşÖmer Faruk DEMİRTALŞSoma Linyit S.K.1
Erkek 14 YaşBerkay KILIÇSoma Linyit S.K.2
Erkek 14 YaşMuhammet Asli KOCASoma Linyit S.K.3
Erkek Açık Katg.Hüseyin GÖKAYAkhisar Sportif Havacılık S.K.1
Erkek Açık Katg.Kerim Abdullah KARAMANSalihli / Ferdi2
Erkek Açık Katg.Cevdet Çağrı YAĞANAkhisar / Ferdi3
Kız 10 YaşHatice Nur GÖRAkhisar Sportif Havacılık S.K.1
Kız 10 YaşHale TAŞKIRANSoma Linyit S.K.2
Kız 10 YaşMerve Nur BAHARAkhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.3
Kız 12 YaşMelek Duru UZUNAkhisar Sportif Havacılık S.K.1
Kız 12 YaşLeyla BAŞYİĞİTAkhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.2
Kız 12 YaşYaren YAZICISoma Linyit S.K.3
Kız 14 YaşFatma Naz BİÇERAkhisar Zeynep Gülin Öngör G.S.K.1
Kadın Açık Katg.Betül Yaşar UZUNAkhisar Sportif Havacılık S.K.1
Kadın Açık Katg.Duygu ARIKANAkhisar / Ferdi2
Kadın Açık Katg.Şeyma Tuğ OTLUSalihli / Ferdi3
 
 

Bu haber 1865 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Akhisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı Yapılması (Bir Kitap Bir Umut)
Akhisar Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı Yapılması (Bir...