"BU TAKIMI HEP BİRLİKTE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"BU TAKIMI HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ!"

Akhisar Belediyesi Basketbol Takımı Başkanıyım aynı zamanda Akhisar Belediye Meclis Üyesiyim.Bu işe ilk olarak Akhisar Anadolu lisesi okul takımındabasketbol oynayarak başladım. İki sene orda oynadım. Ardından üniversite kariyerim oldu.

"BU TAKIMI HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ!"

Akhisar Belediyesi Basketbol Takımı Başkanıyım aynı zamanda Akhisar Belediye Meclis Üyesiyim.Bu işe ilk olarak Akhisar Anadolu lisesi okul takımındabasketbol oynayarak başladım. İki sene orda oynadım. Ardından üniversite kariyerim oldu.

31 Ağustos 2019 - 16:54

Hocam merhabalar, öncelikle Akhisar Basketbol Takımı Başkanlığına yeni geldiniz, bizlere, Akhisar halkına kendinizi biraz tanıtsanız, deneyiminizden yaptıklarınızdan, geçmişinizden bahsetseniz çünkü yeni başkan oldunuz ve halkın sizin üzerinize akıllarında çok fazla soru işareti var.
Merhabalar, konuşmalarıma şöyle başlamak isterim, Akhisar Belediyesi Basketbol Takımı Başkanıyım aynı zamanda Akhisar Belediye Meclis Üyesiyim.Bu işe ilk olarak Akhisar Anadolu lisesi okul takımındabasketbol oynayarak başladım. İki sene orda oynadım. Ardından üniversite kariyerim oldu. O dönem sporcu değilde izleyici olarak yer aldım.İstanbul’da o dönem Euro Lig’te oynayan hangi takımımız varsa hepsinin maçlarına giderdim. Televizyondan iyi bir basketbol seyircisiydim.NBA dahil. Senede yaklaşık dört maç izlemişimdir ortalama her sene. Basketbol içimizde hep bir sevdaydı.31 Mart seçimlerinde Belediye’yi Cumhuriyet Halk Partisi olarak kazandıktan sonra böyle bir fırsat doğdu. Hüseyin Başkanımızla görüştük. Ortak payda da buluştuk. Kulübü bize devretti sağolsun. Bizde bayrağı devraldık ve Akhisarlılara bu güne kadar yapılan hizmeti çok daha iyi yere götürmek için elimizden geleni canla başla  yapmaya çalışıyoruz. Bakalım umarım muvaffak oluyoruz diye ümit ediyoruz. Çünkü ekibimizle, yönetimimizle, teknik ekibimiz ve oyuncularla  iyi çalışıyoruz. Herşey canla başla çalııyor elinden geldiğince. Bunun sonucunda başarı gelmesi kaçınılmaz olucaktır.Maç maç önümüze bakara devam edicez. Bu bizi şampiyonluğa götürürse ene âlâ. Biz bu görevi devraldığımızda sürekli ve sürdürülebilir bir başarı için devraldık.Önce sağlıklı sağlıklı yapımızı oturtup ardından başarı kaçınılmaz olarak bizimle beraber gelicektir.Onun için çalışıyoruz.10-12 gündür antrenman programlarımız başladı. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor.
30 Eylül- 7Ekim tarihleri arasında Federasyon Kupası’ında takım yer alıcak, bunun üzerine bişeyler söyler misiniz?
Evet, 30 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Federasyon kupasında yer alıcaz.Bu bağlamda Eskişehir’e gidicez. Orda önce A Grubundaki 4 takımla karşılaşıcaz, ordan Allah’ın izniyle çıktığımızda devam edicez. Ama bizim için asıl önemli olan lig. Bu karşılaşmalar bizler için de bir hazırlık etabı  olucak. Hem oyuncularımızın kaynaşması hem teknik açıdan yorumlamak için. Akabinde lige çok zorlu iki maçla başlayacaz. Bu yıl herkesin favori gösterdiği iki takım. Birisi Socar Petkim, diğeri Konyaspor. Önce Petkim deplesmanıyla başlıyoruz sonrasında Konya’yı evimizde ziyaret edicez. Bizim için zorlu başlayacak ama bi taraftanda gücümüzü görmüş olucaz.Önemli bir fikstür bizim için.
Tranferler hakkında sizden birkaç cümle almak istersek?
Transferler Özhan hocamız ve Emre hocamız, genel menejerimiz tamemen onların kontrolünde gerçekleşti.Yönetim olarak onlara bir bütçe koyduk. O bütçe doğrultusunda haraket ettiler.Onlarada çok teşekkür ediyorum ama oyuncuların tercihi tamamen kendilerine ait.Şahsen ben tüm transferlerde bulundum, hocamız bizden ne isterse onu yaptık.Uygun bulunan oyuncularla anlaşmaya vardık. Bizim için ve başkan olarak benim için en büyük kriter oyuncuların karekterlerinin düzgün olmasıydı.Çünkü biz burda bir aile ortamı yaratmak istiyoruz ve bu kardeşliğe, aile yapısına uyabilmeliydi yapılacak transferler.Şuan Allah sakatlık vermesin çok iyi gidiyoruz. Antrenmanlarımız yeni transflerimiz, oyuncular arasındaki uyum çok iyi gidiyor.
Yeni transferlerimiz antrenmana katılıyor mu?
Tabi Tabi bir tek Amerika’lı oyuncumuz var onun ufak bir sorunu vardı, 10 gün kadar izin istedi bizlerden.Eylül’ün ikinci haftası oda aramıza katılacak.
Federasyon ziyareti hakkında bilgilendirme yapar mısınız?
Türkiye Basketbol CEO’su Ömer Onan sağolsun, bir randevu talep ettik geri çevirmediler. Gittik yapımızı anlattık.Malüm değişen bir yönetim değişen bir organizayson var.Her anlamıyla A’dan Z’ye.Kendimizi anlattık onlara.Bu işin içindeki hevesimizi, isteklerimiz anlattık. Uzun vadeli bir organizasyon olucağımızı anlattık.Akhisar’ımızdaki maddi durumlardan bahsettik.Akhisar’ın sosyokültürel, her bağlamdaki yapısını da anlattık. Salon konusunda bazı taleplerimizi ilettik kendilerine. O konuda kendilerinden destek istedik.Uzun vadede başarı hedefimiz var ve o başarı geldiği taktirde bu salonun bize yetmeyeğceğide aşikar. Bununla alakalı, uzun vadeli planlarımızda görüştük.Çok keyifli geçti sohbetimiz.Umarız Federasyon bazında, Bakanlık bazında Akhisar’ımızın daha itibar gören bir yer olması için çalışıyoruz.
Konuşmamız başlamadan önce Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar Meclis üyelerinide burda gördük. İstediğiniz aile yapısına onlarda dahil olucak mı?
Muhakkak. Bu yolda hep beraber haraket edicez. Zaten Besim Başkan’ımızın desteğini almasaydık bu yola çıkmamızda problemli olucaktı. Desteğini bize hissttirmesi, bu işin arkasında hep beraber olduğumuzun hissini vermesi bizler için büyük güç ve büyük destek.Sağolsun meclis üyesi arkadaşlarımda bizleri bir an olsun yalnız bırakmıyorlar.Gelebilen geliyor, gelemeyen arıyor.Manevi desteklerini her anlamda hissediyoruz.Bundan sonra daha da çok hissedicez çünkü parti ayırt etmeksizin söylüyorum bunu bu takım hepimizin  bu takım Akhisarlıların. Bu bağlamda geçen gün formalarımızı tanıttık sosyal medyada orda bir açıklamamız vardı bizim. ‘’ Senin şehrin, senin forman’’ diye.Biz bu takımı Akhisar’ın takımı yapmak istiyoruz.Akhisarlılarla beraber yönetmek istiyoruz. Mesela formalarımızı tasarlayan bizim bir taraftarımız.Ragıp kardeşim sağolsun bu işte son derece başarılı.Formalarımızı ona tasarlattık. O da bu işten keyif aldı. Taraftarımızın tüm isteklerini belli bir professiyonellik çerçevesinde değerlendiricez.Dışardan gelen tüm uyarılar bizim için son derece önemli hususlar. Hep beraber başarılı olucaz.
Herkesin merak ettiği bir hususa daha değinmek istiyorum. Takımın maddi durumu şuan da nedir?
Maddi durum olarak şuan zaten daha yeni kurulduk. Oyuncularla anlaşmalarımızda ay bazında.Ödemelerimizi dönem dönem gerçekleştiriyoruz. Maddi olarak br sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Belediye desteğini de alıyoruz,takımın isminde dahi belediye ibaresi var ama şöyle bi durum var.Yanlış anlaşılmasın, bu takım kuruldu belediye bu takımın  finansörü böyle bir dururumuz yok.Akhisar mevcut kurumsal bir sürü yapı var. İş adamlarımız var. Yönetim kurulu üyelerimizin büyük desteği var.Yani bir imece usülü şeklinde bu takımı yürütücez.Amacımız belediyeden hiç para almamak bu bağlamda kapılarını hiç çalmamak.Çünkü belediyemizin de Akhisarlılara hizmet etmesi gereken çok farklı alanlar var.Asfalt dökülmesi, parklar bahçeler yapılması, sokakların temizlenmesi, kreş yapılması gibi. Bit taraftan meclis üyesiyim tüm bunlara hakimim, seçim öncesi vaad edilen bir sürü projemiz var. Otoparkımız yok gibi çoğaltabiliriz bu söylemleri.Belediyenin bu işleride yapması gerekli bu yüzden biz Akhisar Belediyesine yük olmadan beş kuruş para almadan bu işi götürmeye çalışıcaz.Çok sıkıştığımız ilerleyemediğimiz dönemde belediyeden tabikide borç alınır o olur bu olur, bir formül bulunur.Akhisar’daki, Organize Sanayi’deki, Zeytin Organize Sanayi’deki, ülke çapında hatta uluslar arası çalışma yapan firmalarımız var bunların büyük bir kısmıyla görüştük.Görüşmeyede devam ediyoruz.Destek olanlar var, olmayı düşünenler var.Burdan hepsine tekrar çağrıda bulunmak istiyorum gelin bu şehrin takımına hepimiz sahip çıkalım, herkes sahip çıksın.Bir beraberlik sağlayıp beraber bir takım olalım. Amacımız bu.
Sizlere değerli vaktinizi bize ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.  Merak edilenleri sorduğumuzu düşünüyoruz. Sağolun tekrardan çok teşekkürler.
Bizde Akhisar Basketbol Ailesi olarak teşekkür ederiz.Umarız Akhisar halkı da bu yolda bizimle beraber yürür. Tekrar geldiğiniz için teşekkürler.

 

Bu haber 1021 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!