CHP Uğur Mumcu’yu Unutmadı !
Reklam
Reklam
Reklam

CHP Uğur Mumcu'yu Unutmadı !

CHP Akhisar İlçe Örgütü Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu andı.            

CHP Uğur Mumcu'yu Unutmadı !

CHP Akhisar İlçe Örgütü Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu andı.            

CHP Uğur Mumcu'yu Unutmadı !
25 Ocak 2021 - 13:27

CHP Akhisar İlçe Örgütü Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu andı.            
"Sevgili dostlar, değerli yoldaşlar; 
Her yıl olduğu gibi bugün de burada Cumhuriyetimizin, demokrasinin, özgürlüğün, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu korkusuz Kalemi Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu anmak üzere toplanmış bulunmaktayız. 
Bugün 28. Yıl. Bugün Uğur Mumcu’nun katledilişinin 28. Yılı. Bugün düşüncelerin susturulmaya çalışılmasının 28. Yılı. Bugün hayatını hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye adamış bir Anadolu Aydının ölümsüzlüğe yürüyüşünün 28. Yılı. 
28 yıl önce; 24 Ocak ta, karlı bir Ankara sabahında, haklı olan her sesi susturma, her türlü düşünceyi katletme çabasındaki gerici faşist zihniyet bir aydınımızı daha bizlerden ayırdı. Ama zor kullanarak sindirme politikası izleyen bu baskıcı zihniyete karşı dimdik ayakta olduğumuzu bildirmek için buradayız. Bizler bu gün burada sadece Uğur Mumcu olarak değil, Metin Göktepe olarak buradayız, Muammer Aksoy olarak buradayız, Ahmet Taner Kışlalı olarak buradayız, Hrant Dink olarak buradayız, Bahriye Üçok olarak buradayız, Abdi İpekçi olarak buradayız, Turan Dursun olarak buradayız ve bu meslekteki en büyük hayalim Uğur Mumcu suikastını çözmek diyen,  maalesef ki hain bir saldırı sonucu katledilen Gaffar Okkan olarak buradayız, susturulmaya çalışılan nice aydınların sesi olarak buradayız.                                    
Bugün onları unutmadığımız, onların fikirlerini yaşattığımız için buradayız, bugün karanlık zihniyete karşı meydan okuduğumuzu bildirmek için buradayız. Sizden korkmuyoruz… Ne bombalı suikastlarınızdan, ne alçak kumpaslarınızdan, ne de kalleş saldırılarınızdan  korkmuyoruz. Ne baskılar, ne gözaltılar, ne de suikastlar bizleri doğruyu söylemekten alıkoyamayacaktır. Grup Başkanvekilimiz Sayın Özgür Özel’ in de dediği gibi ne bir cm eğileceğiz, ne bir adım geri duracağız, ne de bir kelime eksik söyleyeceğiz. Ve her ne pahasına olursa olsun bu gerici faşist odaklardan hesap soracağız. 
Anadolu aydınlanma hareketinin boyun eğmeyen neferlerine, canı pahasına fikirlerini söylemekten geri kalmayanlara, şartlar ne olursa olsun cumhuriyetin temel ilkelerinden asla taviz vermeyenlere selam olsun. 
“Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi…
Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi...
Bir gün sesimiz ! hepinizin kulaklarında yankılanacak, ey halkım unutma bizi…
Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi, hep birlikteyiz            ey halkım unutma bizi, unutma bizi, unutma bizi..”
Yitirdiğimiz tüm canları saygı sevgi ve rahmetle anıyoruz. "

Bu haber 455 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!