EKİSİ GİBİ DEĞİL!
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EKİSİ GİBİ DEĞİL!

Koronavirüs salgınının yayılım hızını azaltmak amacıyla kapatılan berber ve kuaförler, ülkemizde normalleşme sürecine girilmesi ile kepenklerini açtı.

EKİSİ GİBİ DEĞİL!

Koronavirüs salgınının yayılım hızını azaltmak amacıyla kapatılan berber ve kuaförler, ülkemizde normalleşme sürecine girilmesi ile kepenklerini açtı.

EKİSİ GİBİ DEĞİL!
15 Mayıs 2020 - 15:07

Koronavirüs salgınının yayılım hızını azaltmak amacıyla kapatılan berber ve kuaförler,  ülkemizde normalleşme sürecine girilmesi ile kepenklerini açtı. Alınan karar neticesinde belirli kurallar çerçevesinde işletmelerinin açılacağını duyan berber ve kuaförler tüm hazırlıklarını yaptı ve geçtiğimiz günlerde ilk müşterilerine kapılarını açtı. Akhisar Belediyesi normalleşmenin yaşandığı bu süreçte iş yerlerini açma fırsatı elde eden kuaför ve berberlere tek kullanımlık maske, önlük gibi yardımların yanı sıra dezenfekte işlemlerinin yardımında da bulundu. Merkez Çarşı´daki iş yerini açan ve müşterilerini bekleyen berber esnafından Erdinç Atar, Gazetemiz Altıeylül´e verdiği özel röportaj ile işlerin eskisi gibi olmadığına değinerek “ Yaklaşık 1 haftadır iş yerimiz açık. Randevu usulüyle çalışıyoruz. Müşterilerimi sağolsunlar bizlere bu konuda çok yardımcı oluyorlar.

ESKİSİ GİBİ DEĞİL

İlk iki gün işlerimiz normal standartında ilerledi ama sonrasında gelip işyerimizi açıp oturmaya başladık. Kazancımız eskisi gibi değil. Günde 3 ya da 4 kişi belki geliyor. Zorlu bir süreç ama Akhisar olarak bu sürecin üstesinden gelmek için elimizden geleni yapacağız. Nitekim çalışmaya başladık dediğimiz anda 4 gün daha sokağa çıkma yasağı geldi. 3 gün açık 4 gün kapalıyız. Vakaların çok fazla olduğu duyumunu alıyoruz. Ne kadar doğrudur bilmiyoruz ama belirli bir tedirginliğimizde var. Gerçi gen müşterilerimiz bizlere bu hususta çok yardımcı oluyorlar.

MÜŞTERİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM

Maskesiz gelen müşterimiz yok, tüm kurallara da uyuyorlar. Söylememize fırsat bile vermiyorlar. Bazen konuşuyoruz haliyle tıraş esnasında senin ceza yemeni ya da birbirimizin sağlığını tehlikeye atmanın anlamı olmadığını dile getiriyorlar. Ben her birine teşekkürlerimi iletmek istiyoru. Bu salgından birlik ve beraberlik neticesinde kurtulabiliriz. Dikkat etmeli ve evlerimizden zorunlu olmadıkça çıkmamalıyız.

AKHİSAR BELEDİYESİ´NE DE TEŞEKKÜRLERİMİ İLETMEK İSTİYORUM

Ayrıca belirtmem gerektiğini düşüerek Akhisar Belediyesi´ne de yardımlarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. İşletmemizi açarken bizlere verdiği desteklerden dolayı. Şuan çalışmıyo oturuyo olabiliriz. İşlerimiz kötü gidiyor olabilir ama sağlığımızı düşünerek böyle bir adım atmaları bizleri sevindirdi.

UMARIM KISA SÜREDE HAYAT NORMALE DÖNER

İşlerimiz böyle giderse ekonemik açıdan sıkıntı yaşacağımızı düşünüyoruz.  Umarım kısa sürede hayt normale döner ve herşey eskiye döner. Herkesin bu süreçte dikkatli olmasını rica ediyorum. Yinelemek gerekirse birlik ve beraberlik içerisinde salgın sürecinide atlatırız. Kısa sürede  ilacın bulunması yahut salgın hastalığın izolasyon sonucu yok olmasını istiyoruz. Evde kalalım, sağlıkla kalalım, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Teşekkürler.” dedi.

Bu haber 1200 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!