Eryılmaz’dan Miting Gibi Adaylık...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Eryılmaz’dan Miting Gibi Adaylık Açıklaması!

İlçe başkanlarından Eryılmaz’a tam destek

Eryılmaz’dan Miting Gibi Adaylık Açıklaması!

İlçe başkanlarından Eryılmaz’a tam destek

Eryılmaz’dan Miting Gibi Adaylık Açıklaması!
13 Temmuz 2020 - 14:48

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 16 ilçe başkanı ve teşkilatının desteğini arkasına alarak, il başkanlık adaylığını mitingi aratmayan bir toplantı ile gerçekleştirdi. Yoğun katılımla gerçekleşen adaylık açıklamasında konuşan Eryılmaz, “Net olarak burada bulunan herkese ve ilçe başkanlarıma şu sözü veriyorum. İYİ Parti’de bundan sonra harmanda izi olmayanın hasatta sözü olmayacak” dedi.
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 9 Ağustos’ta yapılacak olan partisinin 2. olağan kongresi öncesi il başkanlığı adaylığını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Salihli ilçesindeki bir tesiste, 16 ilçe başkanının desteğini arkasına alarak gerçekleşen adaylık açıklaması mitingi aratmadı. Adaylık açıklamasını korona virüs (Covid-19) pandemi sürecinden dolayı kısa tutan Hasan Eryılmaz, konuşmasına teşkilatını ve partisini selamlayarak başladı. Konuşmasında zaman zaman öz eleştiri yapan Eryılmaz, “Hepimiz hata yapabiliriz, benim de hatalarım olmuş olabilir. Siyaseten hata yapmış olabilirim. Bu yüzden aranızda ya da burada olmayan kırdığım insanlar varsa, herkesten öncelikle özür dilerim. Özür dilemekte bir erdemliktir. Bildiğiniz üzere bugün il başkanlığı adaylığımı açıklıyorum. Hedeflerim var, kimseden saklamıyorum, kimseyi de kandırmıyorum. Net olarak burada bulunan herkese ve ilçe başkanlarıma şu sözü veriyorum. İYİ Parti’de bundan sonra harmanda izi olmayanın hasatta sözü olmayacak. Hepiniz özveri ile çalışıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız” diye konuştu.
MECLİS ÜYELERİ ERYILMAZ’I YALNIZ BIRAKMADI
Eryılmaz’ın konuşması ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Çetin Çavdarlı, “Hasan başkanla İyi Parti’nin kuruluşundan itibaren hatta kurulmadan öncesinden bu yana birlikte çalışıyoruz. Hasan başkan milletvekili adayı olduğu zamanda birlikte çalıştık. İnşallah bu kongreden de yüzünün akıyla çıkacak ve yine birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hasan başkanı destekliyorum ve herkesin de desteğini bekliyoruz. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Ali Kındıroğlu da “Hasan başkanı destekliyoruz. Her zaman arkasındayız. Kendisine desteğimiz sonsuz. İnşallah il başkanlığını tekrar kazandıracağız, sonra da bunu milletvekili ile taçlandıracağız” dedi. Bir diğer Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Aydır da, adaylarının Hasan Eryılmaz olduğunu söyledi.
 Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Zafer İksir, “Başarılarının devamını diliyorum. Yolu yolumuzdur. Tekrar hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.
İLÇE BAŞKANLARINDAN ERYILMAZ’A TAM DESTEK
Meclis üyeleri ardından sırasıyla söz alan ilçe başkanları da adaylarının Hasan Eryılmaz olduğunu dile getirdi. Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, “İl başkanım Hasan Eryılmaz ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nden bu yana tanışıyoruz. O günden bugüne kadar sürekli devam ettik. Kendisi bize güvenip Akhisar’a atadığı günden beri de iç içe çalışıyoruz. Başkanıma il başkanlığı adaylığının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum. Akhisar’ın desteği başkanıma sonsuzdur. Her zaman yanındayız” dedi.
Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, “Yunusemre ilçesi olarak belki de delege sayısı en yüksek ilçeyiz. Büyük bir birlik içerisinde kendisinin yanındayız. Bunu da tüm partililerimize buradan açıklıyorum. Hepiniz sağ olun, var olun” diye konuştu.
Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş, “Belki insanların içinde şüphe olabilir ama şuna emin olun, her ne yaşanırsa yaşansın, biz her şeyin üzerine sünger çektik. Biz Hasan başkanımla milletvekilliği adaylığı sırasında her yere gittik. Bütün ilçeleri tek tek gezdik. Turgutlu zor durumda iken, kendisinin ricası üzerine ilçe başkanlığına geldim. Bazı olumsuzluklar ve kırgınlıklar olabilir ama her ne olursa olsun Hasan başkanım il başkanlığını yürütebilecek en iyi insan. Sevgi dolu, cesaretli. Milletvekilliği adayları olan arkadaşlarımızın içerisinde üçüncü sırada olmasına rağmen en yakın rakibinden çok büyük fark atarak maddi ve manevi olarak partinin yanında olan il başkanımız. Sonuna kadar yanındayım, sonuna kadar destekçisiyim. Turgutlu olarak Hasan başkanımızın yanındayız” diye konuştu.
Alaşehir İlçe Başkanı Cihan Yıldırım, “Hasan başkanımla uzun zamandır tanışıyoruz. Bize çok destekleri oldu. Biz de Alaşehir olarak Hasan başkanımızı destekliyoruz. İnşallah yakın zamanda milletvekili olarak da göreceğiz” dedi.
Ahmetli İlçe Başkanı Müjdat Ata, “Biz Hasan başkanımla yeri geldi çok kavga ettik. Yeri geldi kol kola çok gezdik. Kendisine başarılar diliyoruz. Demokrasi şöleni olacağımıza inanıyoruz. Tam destek arkasındayız” diye konuştu.
Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik de, teşkilat olarak Hasan Eryılmaz’ın yanında olduklarını ve Eryılmaz’ı destekleyeceklerini duyurdu.
TEŞKİLAT ERYILMAZ İÇİN KENETLENDİ
Öte yandan adaylık açıklamasında bulunan Gölmarmara İlçe Başkanı Fevzi Düzövüt, Selendi İlçe Başkanı İlhan Türk, Sarıgöl İlçe Başkanı Serdar Adıgüzel, Saruhanlı İlçe Başkanı Hüseyin Abacı, Köprübaşı İlçe Başkanı Ahmet Korkmaz, Kula İlçe Başkanı Mehmet Yurt, Gördes İlçe Başkanı Mehmet Yavuz, Soma İlçe Başkanı Vehpi Çiçek, İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Gökhan Köse, Şehzadeler Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Şenol Özkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Mert Evlivan da Eryılmaz’ı destekleyeceklerini duyurdu. Kongreden dolayı gelemeyen Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca ve Demirci İlçe Başkanı Haluk Şenyurt da telefonla bağlanarak adaylarının Eryılmaz olduklarını ilan etti. 
 

Bu haber 657 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!