FİKİRLİ YENİDEN ADAY
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

FİKİRLİ YENİDEN ADAY

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12 Ocak Pazar günü yapacağı Kongrede İlçe Başkanlığı seçimine şu anki CHP İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli adaylığını koyduğunu ilçe lokalinde yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.

FİKİRLİ YENİDEN ADAY

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12 Ocak Pazar günü yapacağı Kongrede İlçe Başkanlığı seçimine şu anki CHP İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli adaylığını koyduğunu ilçe lokalinde yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.

FİKİRLİ YENİDEN ADAY
09 Ocak 2020 - 08:56

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12 Ocak Pazar günü yapacağı Kongrede İlçe Başkanlığı seçimine şu anki CHP İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli adaylığını koyduğunu ilçe lokalinde yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Açıklama 8 Ocak günü saat 12.30’da CHP ilçe lokalinde gerçekleşirken katılım gösterenler arasında Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Yardımcıları Ekrem Kayserili, Bedri Türk ve Ahmet Tınazlı, Başkan Vekili Ruhan Tatlıdil, İlçe Başkanlığı adayı Umut Çavuş, CHP Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, delegeler ve parti üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Av. İsmail Fikirli’nin konuşmasını tamamlamasının ardından adaylıktaki rakibi Umut Çavuş tarafından kendisine başarılar dilenip çiçek takdim edildi.
İSMAİL FİKİRLİ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
 Pazar günü yapılacak ilçe başkanlığı seçimlerini aday olduğunu resmen açıklayan İsmail Fikirli CHP ilçe lokalinde yaptığı açıklamayla dile getirdi. Fikirli konuşmasında “Biliyorsunuz ki bu yerli seçimlerde ilk defa ittifak çalışması yaptık ve bu yönetimin Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu hepimizin adına aday oldu. Arkadaşlar bu güzel günler için geçtiğimiz yönetim de görev alan tüm arkadaşlarıma, yerel seçimle adaylık için istifa edinceye kadar bizimle beraber görev yapan Besim Dutlulu arkadaşım, Ahmet arkadaşım diğer belediye meclis üyesi arkadaşlarım, aramızda bulunmayan bu partiye görev için gelirken yolda düşüpte vefat eden, bu partiye çok emeği geçen İlçe Sekreterimiz Rıdvariye, ben Allah’tan rahmet diliyorum kendisini rahmetle anmayı hepimiz adına bir borç biliyorum. Arkadaşalar Türkiye çok zor bir süreçte ve biz bu zor süreçte yerel seçimlerde çok zor bir şeyi başardık. Manisa’nın merkezinde bir adacıl oluşturduk. Alaşehir, Turgutlu, Saruhanlı ve Akhisar ve biz buradaki yapacağımız hizmetlerle başarısını tetikleyen bir çalışmanın içerisinde olacağız. Bunun için önümüzde ki süreç çok önemli yani sadece belediyeyi almak bize yetmiyor. Burada sokak örgütlenmesiyle tamamlanarak iyi bir şekilde belki de çok yakında olacak genel seçime hep birlikte hazırlanacağız. Bunun için bu süreçte tecrübemizle ve bizlere katılan yeni arkadaşlarla bu süreci hep birlikte yürüteceğiz. Onun için sizlerden biraz önce bahsettiğim gibi bu başarıya sizlerden destek istiyoruz, sizlerde bu yolda destek için bu yola talip olduk. Pazar günü güle oynaya bir seçim yapacağız. O seçimde sizden delege arkadaşlar seçimi yapacaklar ve Akhisar için en güzeli olacak. Ben bundan eminim Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi örgütü, Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Tabi biz yeni yönetimi yaparken, tecrübeye de ihtiyaç vardı. Gençlerin enerjisine de ihtiyaç var… İyi bir şekilde genel seçime hep birlikte hazırlanacağız ve hedefimiz Çankaya 2025 arkadaşlar.” dedi. Sözlerine ek olarak “Umut arkadaşımın adaylık açıklamasında Bursa’da çocuklarımın yanına gitmek zorunda kaldığımdan dolayı katılamadım. Bir yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemiyorum. Yoksa aramızda herhangi bir problem yoktur. Bu konuda özürlerimi kendisine burada iletmek istedim. Hem sizlere hem Umut arkadaşıma, sağ olun var olun, çok teşekkürler.” dedi.
HERŞEY DAHADA GÜZEL OLACAK
İsmail Fikirli’nin konuşmasını tamamlamasının ardından Akhisar Belediyesi Başkan’ı Besim Dutlulu tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek konuşmasını gerçekleştirdi. Dutlulu “Pazar günü Umut arkadaşımızın konuşmasında da belirttim. Bu gün gerçekten bir kez daha yaşıyoruz.  Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de bambaşka bir yere sahip bir parti. Parti içi demokrasi olsun parti içi rekabet olsun daha iyiye ulaşmak için partililerimizin daha çok çalışmasını teşvik eden bu sistem gerçekten doğru bir sistem. Evet, parti içi demokrasi önemli ama şu tablo daha da önemli. İki başkan adayımız var, iki başkan adayımızın yönetici arkadaşları var, destekleyen delegeler var ama bir şey yok partide. Parti içi kavga, parti içi hesaplaşma yok tam tersi bir aradalar. Ben bu bakımdan tüm Cumhuriyet Halk Parti’lilere bir kez daha teşekkür ediyorum. Ben daha öncede defalarca söyledim. Tekrar edeyim duymayan kalmasın. Kendi adıma söyleyeyim, belediye kadrosu ve yardımcılarımın da aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Biz Akhisar’daki Cumhuriyet Halk Parti’li üyelerin, seçtiği delegelerin verdiği her türlü karara saygılıyız. Evet İsmail abi, ben onun yönetimindeydim, İlçe Başkanıydı, beraber genel seçim geçirdik. İlçe Belediyesi Başkanı seçildik. Çok ciddi manevi bağımız var. Gerçekten tam anlamıyla benim yol arkadaşım. Seçim zamanı omuz omuza mücadele ettik. Eşimden, çocuğumdan çok kendisini gördüm… Siz kimleri seçerseniz, ben bunu Pazar günüde Allah’ın izniyle söyleyeceğim. Siz kimi seçerseniz bizim için başımızın üzerinde yeri var.  Önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı, önemli olan Cumhuriyet Halk Partili Akhisar Belediyesi’nin başarısı. Bu bakımdan sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Hem sevgili İsmail Başkanıma hem sevgili Umut Başkanıma çok teşekkür ediyorum bu güzel yarış için. Rekabet mutlaka olacak ama temiz siyasetten nasıl yerel seçimlerde ödün vermediysek, nasıl genel seçimlerde ödün vermediysek ilçe başkanlığı seçiminde daha sonraki seçimlerde yalandan, dolandan, iftiradan uzak temiz siyasete devam edeceklerini biliyorum. Tüm Cumhuriyet Halk Partisi’ne bu seçimler hayırlı olsun. Aynen katılıyorum ilçe başkanıma hedefimiz bundan sonra 2023 ve o hedefe de emin adımlarla ilerliyoruz. Ankara’sıyla, İstanbul’uyla, İzmir’iyle tüm belediye başkanlarıyla, milletvekilleriyle bu hedefe adım adım ilerliyoruz. İçinizi ferah tutun. Her şey çok güzel oluyor, daha da olacak. Daha güzel günler gelmedi bile, hiç merak etmeyin çok teşekkürler.” dedi.
 

Bu haber 385 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!