Kındıroğlu’ndan Sert Çıkış
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kındıroğlu'ndan Sert Çıkış

İyi Parti, Akhisar Belediyesi ve Belediye Başkanını boykot etti. CHP tarafından seçim öncesi yapılan planlar ve protokole uyulmadığından

Kındıroğlu'ndan Sert Çıkış

İyi Parti, Akhisar Belediyesi ve Belediye Başkanını boykot etti. CHP tarafından seçim öncesi yapılan planlar ve protokole uyulmadığından

Kındıroğlu'ndan Sert Çıkış
12 Eylül 2019 - 15:02

İyi Parti, Akhisar Belediyesi ve Belediye Başkanını boykot etti. CHP tarafından seçim öncesi yapılan planlar ve protokole uyulmadığından 
Dolayı İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu Belediye Binası önüne siyah çelenk bırakıp basınm açıklaması yaptı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yu kınadılar.
İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu sözlerine;
“Değerli Manisalı hemşerilerim,
 
31 Mart Yerel Seçimlerine CHP ile birlikte Millet İttifakı olarak katıldık ve seçim sonucunda hem partimizin hem de ittifak ortağımız CHP’ nin oylarını arttırdığına şahit olduk. Seçim sürecinde teşkilatlarımız ve meclis üyesi adaylarımız maddi manevi her imkanlarını ortaya koyarak canla başla çalıştılar ve Millet İttifakı olarak Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerinde Belediye Başkanlıklarını kazandık. Yunusemre, Köprübaşı ve Şehzadeler ilçelerimizde ise % 1’in altındaki farklarla seçimi kaybettik.” Diyerek başladı.
Konuşmasına devam eden Kındıroğlu “İYİ PARTİ ve CHP İl Başkanları 31 Mart Yerel Seçimiyle ilgili karşılıklı bir protokol imzalayarak Meclis üyeliği sıralaması ve seçimin kazanılması durumunda Belediye Başkan Yardımcılığı konularında anlaşmışlardır. Yapılan bu protokole göre Belediye Başkanı Adayı gösterilmeyen parti, meclis üyeliği sıralamasında 1.-3.-6. ve 9. sıraları alacak ve seçimin kazanılması durumunda bir adet Başkan Yardımcılığı alacaktı. Yapılan bu protokole Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerimizde uyulduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Ancak Akhisar ilçemizde üzülerek bu protokol şartlarının yerine getirilmediğine şahit olmaktayız.
 
Akhisar’ da seçimlere girilirken CHP’ nin tüm isteklerini İttifak ruhuna ters düşmemek ve seçimi kazanmak adına kabul ettik. 1. Sıra olan hakkımızı 2. Sıra, 9. Sıra olan hakkımızı ise 14. Sıra olarak değiştirmeyi seçimi kazanacağımıza inancımızın tam olmasından dolayı kabul ettik. İlçe yönetimimiz ve meclis üyesi adaylarımız seçim kampanyası boyunca hiç aralık vermeden CHP ile birlikte çalıştılar. Seçim sonucundan da görüldüğü gibi İYİ PARTİ oylarının bir tanesini bile dışarıya kaçırmadan hepsini CHP adayına verilmesini sağlamıştır.
 
Akhisar Belediye Başkanının 18 Temmuz 2019’ da sosyal medya üzerinden yaptığı talihsiz açıklama ile İlçe teşkilatımıza söz hakkı doğmuştu ancak Belediye Başkanı, yaptığı hatanın farkına varıp İttifak ruhuna zarar verecek bir girişimde bulunmaz ümidiyle sessizliğimiz koruduk. 10.09.2019 tarihli Akhisar Belediyesi 3. Belediye Başkan Yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır büyük emek verdiğimiz ittifakın, ortağa verilen sözün tutulması yerine yakın arkadaşların makama oturtturulması şeklinde siyasi etiğe ve dürüstlüğe sığmayan bir uygulamayla sarsıldığını belirtmek isterim.
 
Akhisar Belediye Başkanı, yaptığı açıklamada protokolün gıyabında yapıldığından bahsetmişti, şimdi size soruyorum siyasi partilerin İl Başkanları Genel Başkanlık makamının ildeki temsilcisi değil mi? Peki Belediye Başkan adayı belirlenirken de kimin başkan adayı olacağına Akhisar Belediye Başkanı mı karar verdi? Madem ki gıyabında yapılan işlemlerden rahatsız oluyordu neden seçimden önce Genel Merkezine gidip ben seçime ittifaksız gireceğim demedi? Seçimde ittifak ortağının oyu olmadan kazanamayacağını mı düşündü?
 
Başkan, yine yaptığı aynı açıklamada İYİ PARTİ’ nin kendi içinde karışıklık olduğundan bahsetmiş, bu tamamen asılsızdır. İYİ PARTİ demokrasiye tam inanan bir partidir ve Akhisar’ daki Başkan Yardımcılığı ile ilgili olarak hem ilçe Yönetim Kurulunda hem de Belediye meclis grubunda yapılan oylamada hangi arkadaşımızın bu görev için önerileceği seçildi ve bu kişinin ismi Belediye Başkanına bildirildi. Bu oylamalarla ilgili tutanaklar mevcuttur.
 
Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütü’ nü kınıyorum. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ve seçmenleriyle demokrasi ve ülkenin hayrı için yaptığımız ittifakın devam ettiğini belirtmek istiyorum.” Dedi.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur
İYİ PARTİ Akhisar İlçe Başkanı
Mustafa KINDIROĞLU
 
Katılımcılar arasında Akhisar İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Akhisar İyi Parti Meclis Üyesi Mustafa Ali Kındıroğlu, İyi Parti Meclis Üyesi Gökhan  Köse ve yönetim kurulu üyeleri, Manisa İl sekreteri, Akhisar ilçe yömnetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
 

Reklam
Bu haber 2469 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!