TEKNİK DİREKTÖR YILMAZ “TEKRAR AYAĞA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TEKNİK DİREKTÖR YILMAZ “TEKRAR AYAĞA KALKACAĞIZ”

Akhisarspor Teknik Direktörü Muhammet Yılmaz, Sportif Direktör Bayram Ali Kaya ve 2. Kaptan Mert Özyıldırım, 0-2’lik skor ile Bucaspor mağlubiyeti ardından basın ile bir araya geldi.

TEKNİK DİREKTÖR YILMAZ “TEKRAR AYAĞA KALKACAĞIZ”

Akhisarspor Teknik Direktörü Muhammet Yılmaz, Sportif Direktör Bayram Ali Kaya ve 2. Kaptan Mert Özyıldırım, 0-2’lik skor ile Bucaspor mağlubiyeti ardından basın ile bir araya geldi.

TEKNİK DİREKTÖR YILMAZ “TEKRAR AYAĞA KALKACAĞIZ”
14 Eylül 2021 - 16:08
Reklam

Akhisarspor Teknik Direktörü Muhammet Yılmaz, Sportif Direktör Bayram Ali Kaya ve 2. Kaptan Mert Özyıldırım, 0-2’lik skor ile Bucaspor mağlubiyeti ardından basın ile bir araya geldi.

14 Eylül Salı günü saat 13.30’da Yılmaz Atabarut Spor Tesisi’nde basın ile bir araya gelen teknik ekip ve kaptan, 13 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da Spor Toto Akhisar Stadyumu’nda oynanan sezonun ikinci karşılaşmasına yönelik değerlendirmelerde bulundu akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Sözü ilk olarak Teknik Adam Muhammet Yılmaz aldı. Maç değerlendirmesinde bulunan Yılmaz, sakatlıklar ve takım üzerine yaptığı konuşmasında “Dün maçı kazanmak isterdik. Onun için mücadelemizi verdik. Hazırlıklarımız, emeklerimiz hepsi onun içindi. Kazanamadık, futbolda bunlar olur. Bu hafta tekrar ayağa kalkacağız. Tekrar kazanmak için mücadelemizi vereceğiz. Biz bardağın her zaman dolu tarafına bakıyoruz. Dolu tarafında ne yapıyoruz, neleri olumlu yapıyoruz onlara bakıyoruz. İnancımızdan, isteğimizden, arzumuzdan hiçbir şekilde vaz geçmeyeceğiz. Yine devam edeceğiz. Üzüldüğümüz noktalar var tabiki. Maçı kaybettik. Nasıl galip geldiğimizde hep beraber seviniyorsak, kaybettiğimizde de hep beraber üzülüyoruz. Burada taraftarla buluştuğumuz bir mücadeledeydi. Onlara mahcup düştük, bu yüzden çok üzülüyoruz. Sevenlerimize mahcup düştük, bu yüzden üzülüyoruz.

KAZANACAĞIZ DA, KAYBEDECEĞİZ DE

Uzun bir Lig, sürekli böyle devam etmeyecek. Kazanacağız da, kaybedeceğiz de. Belirlediğimiz hedeflerimiz var. O hedeflere ulaşmak adına elimizden gelen ne varsa yapacağız. Maçın değerlendirmesini yapıyoruz. Eksiklerimiz üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Dün maça Bucaspor daha iyi başladı. Top hâkimiyeti yarım saat onlardaydı. Oyunu sonra biz hâkimiyetimiz altına aldık. Pozisyonlar ürettik. Yani topa hâkim olduğumuz zaman pozisyon üretebiliyoruz, bizim takımımızın genel yapısı bu.

2 OYUNCUMUZ SAKATLANDI

Mücadele de 2 oyuncumuz sakatlandı. Biri Furkan diğeri de Göksu Mutlu, maçın içinde sakatlandılar. Tabi ki böyle olması da takım içindeki dengeyi bozdu. Bu gibi durumlara da alışkın olmamız lazım. Bu yönde de hamlelerimizi yaptık. Belki daha iyi hamle yapmalıydık. Ben şeffaf anlayışta birisiyim. Kendi değerlendirmelerimi de yapıyorum ve bunu da sizler aracılığı ile paylaşıyorum. Bu takımın başarısı için buraya geldik. Biz buraya genç oyuncular yetiştirmek ve şampiyon olmak adına geldik. Hedeflerimizden şaşmadan ilerleyeceğiz. Artılarımızı değerlendireceğiz. Dünkü mücadelede emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu hafta Pazar günü Konya 1922 ile maçımız var. Ona da en iyi şekilde hazırlanıp gideceğiz. Sakatlarımıza dönecek olursak Furkan 2 hafta bizimle olmayabilir, Göksu’nun da durumu bugün netleşecek. Yeniden söylüyorum. Hedeften sapma yok, bize inanmaya devam etsinler. Çünkü biz birbirimize her zaman inanacağız, güveneceğiz, biz birbirimizi seven insanlarız.

BURADA BİR HATA VARSA BENİMDİR

Klasik bir laf olacak belki ama burada bir hata varsa benimdir, oyuncularım elinden gelen her şeyi yaptılar. Mücadelelerini verdiler, terlerini akıttılar. Teknik personelim ve tüm oyuncularıma her birine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Futbol böyledir. Doğru olanı yaparsan kazanırsın. Akhisarspor camiasından ricam, bize inanmaya devam etsinler. Taraftarlarımızı da camiamızı da çok seviyorum.” ifadelerine yer verdi.

ÇÜNKÜ BUNU BAŞARABİLECEK KAPASİTEYE SAHİP BİR TAKIMIZ

Teknik Direktör Muhammet Yılmaz’ın ardından sözü takımın 2. Kaptanı Mert Özyıldırım aldı. Özyıldırım basın mensuplarını selamlayarak başladığı konuşmasına “Lig’e çok güzel başlamıştık. Bunu devam ettirmek istedik. Bazen istemediğimiz şeyler başımıza gelebiliyor. Futbol bu sonuçta. Dünkü karşılaşmada kötü bir başlangıç yaptık. Ama sonra sahada iyi oynayan bir Akhisar vardı. Dakika 30 ile 65 arası, benim adıma. Az öncede dile getirdim, bazen istemediğimiz olaylar yaşanabiliyor. Bunlardan birini yaşadık. Talihsiz bir gol yedik. Akabinde yaşanan moral bozukluğu ile bunun üzerine gidemedik. Çalışıp bunun üstesinden gelmemiz gerekiyor. Çünkü genç bir takım olabiliriz ama hepimiz geçen sene bir üst Lig’de oynayan futbolcularız. Takım arkadaşlarım, kardeşlerim, her birimiz kaliteli oyuncularız. Bucaspor’a mağlup olabiliriz ama sezonun daha başındayız. Önümüzdeki haftalarda bir sürü maçımız var. Hepsinde galip gelmeye çalışacağız. Çünkü bunu başarabilecek kapasiteye sahip bir takımız. Tabi bunları söylemekle olmuyor. Bunları sahaya yansıtmamız gerekiyor. Taraftarlarımız bize inansınlar çünkü daha yolun başındayız. Yolun başında bize destek olsunlar ki yolun sonunda hep beraber mutluluğu yaşayabilelim. Ben takımımı da, teknik ekibimize de, teknik direktörümüze de, yönetimimize de çok güveniyorum. Bundan sonraki mücadelelerde bunu sahaya yansıtacağımıza inanıyorum.” diyerek gelecek hafta Konyaspor maçında takım olarak mutlak galibiyet istediklerini ifade ederek konuşmasını noktaladı.

SPORTİF DİREKTÖR KAYA “BUNU BİR KAZA OLARAK GÖRÜYORUZ”

Sözü son olarak alan Akhisarspor Sportif Direktörü Bayram Ali Kaya taraftara da seslendiği konuşmasında “Takımımız elinden gelen bütün gayreti gösterdi Buca maçında. Tabi ki oyunda bazen Bucaspor’un üstünlükleri oldu, bazen bizim takımımızın oldu. Ama biz hocamın da dediği gibi hep olumlu tarafından bakıyoruz. Lig uzun bir maraton. Daha çok sular akacak bu köprünün altından. Çocuklar, teknik personelimiz herkes elinden geleni yapıyor. Amacımız Akhisarspor’u daha iyi yerlere taşımak. Bunu bir kaza olarak görüyoruz. Hedefimiz önümüzdeki maçlar. İnşallah daha iyi oyunlar daha iyi skorlarla bunu göstereceğiz.

TARAFTARLARIMIZ SAYESİNDE BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK

Taraftarlarımızdan daha yüksek katılım bekliyorduk ama hafta içi bir mücadele olmasından dolayı böyle olduğunu düşünüyoruz. Akhisarspor onlarla büyük işler başardı, onlarla büyük kupalar aldı. İnşallah bundan sonrada onların desteğiyle yine o güzel günleri göstereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akhisarlı Üreticiler Su Sıkıntısı Çekmeyecek
Akhisarlı Üreticiler Su Sıkıntısı Çekmeyecek
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?