DİSK EMEKLİ-SEN SENDİKASINDAN BASIN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DİSK EMEKLİ-SEN SENDİKASINDAN BASIN AÇIKLAMASI!

“Varsın onlar DİSK Emekli-Sen’i sendika olarak tanımasın”

DİSK EMEKLİ-SEN SENDİKASINDAN BASIN AÇIKLAMASI!

“Varsın onlar DİSK Emekli-Sen’i sendika olarak tanımasın”

DİSK EMEKLİ-SEN SENDİKASINDAN BASIN AÇIKLAMASI!
05 Ekim 2021 - 13:45
Reklam

 

DİSK EMEKLİ-SEN Akhisar Temsilciliği 5 Ekim Salı günü Tahir Ün Caddesi Öğretmenevi önünde basın açıklaması düzenledi.

Basına ve kamuoyuna yönelik gerçekleştirilen basın açıklamasını Aziz Balcı okudu. Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci, sivil toplum temsilcileri de DİSK EMEKLİ-SEN’e destek verme amacıyla oradaydı.

Aziz Balcı tarafından okunan basın açıklamasında

“Toplu Sözleşmeli Sendikal Hakkımızı İstiyoruz; Alacağız!

Değerli basın ve kamuoyu:

Bizler Türkiye emeklilerinin sesi, on yıllardır emekli haklarının tanınması mücadelesinde bayrağı omuzlamış DİSK Emekliler Sendikası’yız. Kurulduğu günden bu yana hakkında defalarca kapatılma kararı alınan ve fakat daha büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla tekrar yola çıkan Sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı. Tam da bu nedenle bizler, bugün bir kez daha bir arada, omuz omuza, güçlü ve kararlı bir şekilde dimdik ayaktayız!

Biliyoruz ki; bağımsızlığını yitirmiş bir yargı sisteminde, sahibinin sesi mahkemelerin aldığı bu karar politiktir. Bu karar milyonlarca emeklinin bir araya gelerek haklarını talep etmesinden duyulan müthiş bir korkunun ürünüdür. Bu karar çağ dışı bu zihniyetin zorbalığının bir yansımasından ibarettir. 19. Yüzyıldan bugüne türlü yasak ve zorbalıklara göğüs geren sendikal mücadele bugün de dimdik ayaktadır!

Varsın onlar DİSK Emekli-Sen’i sendika olarak tanımasın; Türkiye halkı bizleri emeklilerin temsilcisi olarak tanımaktadır.

Türkiye halkı bizleri emekli ikramiyeleri konusunda oluşturduğumuz baskı ve kazanımlardan tanımaktadır.

Türkiye halkı bizleri intibak yasası çıkarılsın haykırışlarımızdan tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri emeklilikte yaşa takılanlar adı altında yaratılan sorun çözülsün talebimizden tanımaktadır.

Türkiye halkı bizleri emeklilikte insan onuruna yaraşır ücret, insan onuruna yaraşır yaşam mücadelemizden tanımaktadır.

Meşruluğumuz Türkiye halkından ve milyonlarca emeklinin hak mücadelesinden gelmektedir; meşruiyetimizi iktidara da tanıtacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın!

Bugün üç asır öncesine geri dönüşün provası niteliğindeki bu kararı verenlere sesleniyoruz: Avrupa Sosyal Şartı’nı çiğnediniz. Avrupa Konseyi Sosyal Haklar Avrupa Komitesi ve İLO Sendika Özgürlüğü Komitesi’nin kararlarını çiğnediniz. Avrupa Birliği Temel Haklar Şartı’nı çiğnediniz. İnsan Hakları Evrensel Beyannemesi’ni çiğnediniz. Yetmedi; Anayasamızın 90. Maddesini çiğnediniz.

Sizler sembolik olsun olmasın aydınlık olan, haklı olan, iyi olan ne varsa çiğnemeyi iyi bilirsiniz: Üniversite kampüslerinde çiğnediğiniz cüppeler gibi.

Fakat şunu da bilin: Spartaküs’ten bugüne kadar süren ve sürecek olan hak mücadeleleri tarihi sizleri değil bizleri yazacak. Sizler takvimi geriye götürmeye çalıştıkça bizler torunlarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için mücadelemizi büyütmeye; hak mücadelesi tarihinin kararlı ve yılmaz öznesi olmaya devam edeceğiz! 

Bizler; biz emekliler, bin yıllardır süren sömürü ve zulme direnme sorumluluğunu bin yıllardır toprağı ekenlerden, ekmeği üretenlerden, yarını elleriyle kuranlardan devraldık. Vazgeçmeyeceğiz!

Bulunduğumuz her alanı sendikaya çevirecek, zihnimiz ve yüreğimiz bir mücadele edecek, güçlenecek ve mücadelemizi yaygınlaştıracağız! Sendikamız meşrudur! Sendikamız vardır! Sendikamız var olacaktır!

Yaşasın DİSK Emekli Sen!

Yaşasın Sendikal Mücadelemiz!” ifadeleri yer aldı.

Bu haber 450 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akhisarlı Üreticiler Su Sıkıntısı Çekmeyecek
Akhisarlı Üreticiler Su Sıkıntısı Çekmeyecek
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?
Okullar ne zaman kapanacak? Karneler verilecek mi?