Güral’dan Önemli Açıklamalar!
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Güral'dan Önemli Açıklamalar!

Rehavete kapılmadan eski günlerimize dönüyoruz!

Güral'dan Önemli Açıklamalar!

Rehavete kapılmadan eski günlerimize dönüyoruz!

Güral'dan Önemli Açıklamalar!
01 Haziran 2020 - 15:29

Türkiye Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, Sındırgı, Gördes ve Kırkağaç Pazar yerleri ile ilgili müjdeyi verdi. Haftanın 5 günü Akhisar´daki Pazar faaliyetlerinin de devam edeceğini dile getiren Güral, İlçemiz dışındaki Pazar yerlerine pazarcı esnafının satış yapabilmesi için gerekli kriterler ve uyulması gereken kurallar üzerine durdu ve Sındırgı, Kırkağaç, Gördes ilçelerinde Akhisarlı pazarcı esnafının da tezgâh açabileceği müjdesini verdi. Konuşmasına tüm halkı ve basın mensuplarını selamlayarak başlayan Oda Başkanı, Manisa Valisi, Şehzadeler Belediye Başkanı, Gördes, Kırkağaç, Sındırgı Kaymakam ve Belediye Başkanları yanı sıra Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı´ya da teşekkürlerini iletti. Sözlerinin devamında yaptığımız işleri kendileri yapmış gibi gösterenler var diyerek ateş püsküren Türkiye Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral´ın yaptığı basın açıklamasında “Çok kıymetli Akhisarlılar, değerli Pazarcı esnaflarımız, basın mensuplarımız öncelikle hepinize merhabalar deyip teşekkür ediyorum. Değerli Pazarcı esnaflarımız bu geçtiğimiz bir buçuk, iki aylık süreçte biliyorsunuz Covıd-19 koronavirüs salgınından dolayı hükümetimizin ve İçişleri Bakanlığımızın kısıtlaması mevcuttu. Bu kısıtlamaların yanı sıra Türkiye genelinde kapanan Pazar yerleri de bulunuyordu. Buna istinaden Alaybey ve Karaköy Pazarları Manisa Merkez´de tamamen kapatılmıştı. Manisa Valimiz, Şehzadeler Belediye Başkanımızla birlikte bunun ile alakalı çok ciddi bir çalışma yaptık. Biraz önce görüşmelerimizi yeniden yaptık.

YASAK SADECE İLÇE SINIRLARI DIŞINDA İKAMET EDEN KİŞİLERE VARDI

Konuşmamın devamında bundan bahsedeceğim ancak bu geçtiğimiz sürede Kaymakamlıkların almış olduğu Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına istinaden Gördes, Sındırgı ve Kırkağaç pazarlarımız açık faaliyette olmasına rağmen Akhisarlıların ve ya dışarıdan gelen kişilerin tezgah açamadığını hep birlikte gördük. Yani yasak sadece ilçe sınırları dışında ikamet eden kişilere vardı.

TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİYORUM

Bu süreçte Manisa Ak Parti İl Başkanımız Salih Hızlı´ya desteklerinden ve her gün kurduğumuz irtibat dolayısıyla teşekkürü bir borç biliyorum. Gördes Belediye Başkanımız Muhammed Akyol ile her gün görüştük. Sındırgı Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ile en az 3, 4 kez görüştük. Kırkağaç Belediye Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz ile sürekli irtibatta kaldık. Onun başını ağrıtmış olabiliriz kusura bakmasın.

HAKLARINI HELAL ETMELERİNİ İSTİYORUM

Ben saydığım isimlerden gerçekten haklarını helal etmelerini istiyorum. Sürekli irtibattaydık. Ulaşamadığımız olmadı olduğunda dahi geri dönüş yaptılar her birine teşekkürlerimi iletirim. Geçtiğimiz Cuma günü yeniden bir görüşme yaptık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan´ında normalleşme süreciyle ilgili müjdeyi verdi. Buna istinaden Kırkağaç, Sındırgı ve Gördes Kaymakamımız Hıfzıssıhha Kurulunda kararlarını bugün itibari ile alıyorlar. Ayrıca Kırkağaç, Sındırgı ve Gördes Belediye Başkanlarımızla da görüşme yaptım. Bu hususu sizlerle paylaşma istiyorum.

MÜJDEYİ VERMEK İSTİYORUM, PAZAR YERLERİMİZ AÇILMIŞTIR

Tüm Sındırgı, Gördes ve Kırkağaç pazarlarına giden esnaflarımıza müjdeyi vermek istiyorum. Pazar yerlerimiz açılmıştır. Perşembe günü Kırkağaç pazarımıza tüm sebze, meyve, tuhafiye, kuru gıda vb. tezgahlarını açabileceklerdir ancak 3 metre kuralı muhakkak uygulanacaktır ve satışa sunulan malların satışı esnasında muhakkak maske takılması zorunludur. Cumartesi günü normalde Cuma gününe alınacaktı ama bizim baskı ve görüşmelerimiz neticesinde Sındırgı Belediye Başkanı ve Kaymakamımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde eskiden olduğu gibi Cumartesi gününe 3 metre kuralı ve maske takma gibi kurallar çerçevesinde açılacaktır. Haftaya tüm kurallar çerçevesinde Gördes pazarımıza da gidebileceğiz.

ÖZELLİKLE DEĞİNMEM GEREKEN BİR HUSUS DAHA VAR

Özellikle değinmem gereken bir husus daha var. Bu gün yani Pazartesi günü sabah saatlerinde görüşmelerimizi tamamlayıp öğle saatlerinde de değerli basın mensuplarımız ile paylaşıyoruz ancak bizden bilgi alıp da bazı kişiler kendileri görüşmüş gibi esnafa mesaj atıyorlar sosyal medya paylaşımları yapıyorlar. Bir aylık süreçte Sındırgı, Gördes ve Kırkağaç Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımız ile biz bütün Belediye Başkanları, Kaymakamlar ve Zabıta Müdürleri ile görüşmeler yaparak bu neticeye ulaştırdık. Sağ olsunlar, onlara da ben buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Tabi ki de bu bizim kararımız değil bizim isteklerimiz oldu ve bu doğrultuda olumlu cevaplar aldık.

HAFTANIN 5 GÜNÜ PAZARLARIMIZ AÇIK OLACAK

Akhisar pazarlarımız da ise normalleşme sürecine geçtik. Tabi ki Akhisar Kaymakamımızla ilerleyen süreçte görüşmelerimiz devam eder ve yeni kararlar alınır ama şuan kurallar aynen devam etmektedir. Haftanın 5 günü pazarlarımız açık olacak. Şunu da unutmasınlar tüm esnafımın kurallara uymasını istiyoruz. Unutmasınlar vakalar arttığında tekrar tüm kısıtlamalar geri gelebilir ve iş yerlerimiz yeniden kapanabilir. Tüm pazarcı esnafımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 543 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!