THY´DEN GENÇLERE ANLAMLI DESTEK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

THY´DEN GENÇLERE ANLAMLI DESTEK

THY Tekstil şirketinin katkıları ile Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine El Sanatları Teknoloji /Sanayi Nakışı el sanatları atölyesinin açılışı yapıldı.

THY´DEN GENÇLERE ANLAMLI DESTEK

THY Tekstil şirketinin katkıları ile Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine El Sanatları Teknoloji /Sanayi Nakışı el sanatları atölyesinin açılışı yapıldı.

THY´DEN GENÇLERE ANLAMLI DESTEK
04 Şubat 2020 - 20:08

THY Tekstil şirketinin katkıları ile Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine El Sanatları Teknoloji /Sanayi Nakışı el sanatları atölyesinin açılışı yapıldı.
 Saygı duruşu ve ardından da İstiklal Marşının okunması ile program başladı.  Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nazan Bahar herkesi sevgi ve saygı ile selamlayarak, “Sayın vali yardımcım, çok kıymetli hazirun. Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sanayi Nakışı Atölyesi açılış törenine hoş geldiniz. Okulumuz hayırsever Yavuz Akın Öngör tarafından eşi Zeynep Gülin Öngör adına yaptırılmış ve bünyesinde 24 derslik 14 atölye uygulama anaokulu ile 2007- 2008 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Yine hayırseverimiz Yavuz Akın Öngör daha sonraki yıllarda 200 öğrencili kapasiteli pansiyon, 200 metrekare kantin, 8 derslikli atölye ek binası Türkiye´de özel okulları bile kıskandıran 1000 kişilik akıllı spor ve konferans salonu yaptırarak okulumuzun bir kampüs haline gelmesine sağlamıştır. Bu kadar mükemmel ve fiziki yapısı olan okulumuzda eğitime başladığımız bugüne idarecisi, öğretmeni, memuru teknisyeni, yardımcı personeli, kantincisi ve öğrencisi ile bir olduk beraber olduk. Ve bunun sonucunda da üniversiteye öğrenci yerleştirmede ilimizde mesleki teknik ve Anadolu liseleri arasında il sırada yer alıyoruz. Oryantiring´de Türkiye şampiyonluğu, futsal, voleybol, bucce gibi sporlarda ilçe ve il birincilikleri elde ettik. Şiir, tiyatro, resim, fotoğraf, karikatür gibi sanat alanlarında ilçe, il ve Türkiye genelinde birçok derece aldık. İlçemizde yaklaşık 2300 kişilik taşımalı öğrencinin 4 yıldan beri öğle yemeğini yapmaktayız.
“En Çok Ciro Yapan Elli Okulun Arasına Girdik”
Atölyelerimizle 2 milyon ciro yaparak Türkiye genelinde en çok ciro yapan elli okulun arasına girdik.  Bu yılki hedefimiz ilk otuzda yer almak. Birçok başarıya imza atmaktan ve adımızdan söz ettirmekten gurur duymaktayız. Marka okul olma yolunda hızla ilerleyen okulumuz sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için uluslararası platformda söz sahibi olan ilçemizde binlerce çalışanı bulunan ve kızlarımızın sahadaki eğitimine destek olan THY Tekstil Anonim şirketi ile mesleki eğitim iş birliği protokolü yapmış ve bu kapsamda THY Tekstil Anonim şirketi okulumuza sanayi nakışı atölye binası yaparak içerisine 15 başlıklı sanayi tipi nakış makineleri hibe etmiştir.
“Protokol İle Birlikte Öğrencilerimiz İş Garantili Mezun Olacaklar”
Proje okulu olmak için gerekli protokol THY Tekstil şirketi ile birlikte hazırlanmış, ve oluru için Milli Eğitim Bakanlığımıza gönderilmiştir. Yapılacak protokol ile birlikte öğrencilerimiz iş garantili mezun olacaklar.  En az 25 öğrenciye ayda 200 TL burs verilecektir. Ayrıca kızlarımız yabancı dil ağırlıklı eğitim alacaklar. Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni devasa bir kampüs haline getiren ve her daim maddi manevi yanımızda olan çok değerli hayırseverimiz Yavuz Akın Öngör beye ve çok kıymetli eşi Zeynep Gülin Öngör hanımefendiye kızlarımızın sahada en iyi eğitimi alması ve teknolojiyi yakından tanıması için okulumuza atölye yapan be makine hibe eden ayrıca proje okul olmamız için bizlere destek olan THY Tekstil şirketi yönetim kurulu başkanı Selçuk Mehmet Kaya beye, katılımı ile bizleri mutlu eden başta sayın vali yardımcımız Ahmet Yılmaz olmak üzere tüm misafirlere şahsım ve okulum adına çok teşekkür ediyorum.” Ardından da konuşmasını yapmak üzere sahneye  THY Tekstil Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Mehmet Kaya davet edildi. Kaya; “ Sayın vali yardımcım kıymetli hazirun. Nazan hocam çok güzel özetledi. Bir marka okul olmanın gereği güncel teknolojiye bağlı. Öncelikle ben Akın beye çok teşekkür ediyorum. Böyle bir imkanı sunduğunuz için. Çünkü malum eğitim sistemimiz sürekli tartışılan sürekli üzerinde projeler geliştirilen ve buna rağmen de bir yere varamayan her zaman eksik kalan bir sistem.
“Üniversite Mecburiyeti Olmaksızın Bir Meslek Sahibi Olabilecekler”
 Biz THY olarak Türkiye´de dört ayrı yerleşim yerinde  toplamda beş bine yakın insanla çalışan bir konfeksiyon işletme grubuyuz. Akhisar bizim için çok özel çünkü burada iş yerinde okul var projesini dünyanın büyük firmaları ile birlikte yürütüyoruz. Buradaki bütün önceliğimiz kız çocuklarımızın kendi ayakları üzerinde durabilen, okulu  bitirdiği zaman bir üniversite mecburiyeti olmaksızın bir meslek sahibi olabilecekleri, sanayide görebilecekleri  fotoğraflarla bugünden karşılaşmalarını sağlamak. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu okulun burada olması örnek teşkil etmesi durumundan önemlidir. Biz yalnızca üzerimize düşeni yapıyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
“Bu Okul Bir Eğitim Ve Bilgi Yuvasıdır”
Yavuz Akın Öngör; “ Sizi saygı ile selamlıyorum. Mehmet Bey ve Nazan Hanım çok güzel konuşup anlattılar her şeyi. Akhisar´ın çok ileri görüşlü fevkalade vizyonlu Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu burada görevdeyken ben eşimin okul yaptırma isteği üzerine ben de Kaymakam beye gittim. Ve Kaymakam beyden bir yer istedim okul için. Daha sonra Seyfullah Bey ile birlikte okulun dallarını seçtik. Ben eşimin hayalini yerine getirdim o yüzden çok mutluyum. Bu okulu yaparken bir iki yerden destek istedim. Serdar Bilgili bizim fotoğraf atölyemize katkı sağladı. Dokuma atölyemizde Atilla Türkmen´in katkısı oldu. Garanti Bankasının katkıları oldu. Katkılarından dolayı teşekkür ederim. Derken bir gün Müdüre Hanım bizim yurda ihtiyacımız var dedi. Daha sonra Garanti Bankası ir yurt yaptı. Ardından da spor salonu için yine Garanti Bankasına gittik. Ve bizi kırmadılar. Bu okul bir eğitim ve bilgi yuvasıdır. 12 bin kız öğrencinin kendi ayakları üzerinde durmasıdır. Tüm THY Tekstil iş birliğine çok teşekkür ediyorum. Sanayi ile okulun iş birliği çok önemli. Hepinize çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.”
Manisa Vali yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Mustafa Dikici ve da konunun anlam ve önemine değinerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Cehalet Karanlığına Çok Güzel Bir Işık Olmuşsunuz”
Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, “ Bugün burada mutlu bir olayın açılışını yapmak için toplandık. Cehalet karanlığına çok güzel bir ışık olmuşsunuz. Herkes sizi minnetle yad ediyor ve edecek. THY Tekstile de çok teşekkür ederiz bu aynı zamanda memleketimize yapılmıştır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Atölyemiz ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. ”dedi.
THY Tekstil Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Mehmet Kaya´ya katkılarından dolayı  Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz plaket ve çiçek takdim etti. Konuşmalar ve açılışın ardından protokol okul binasını gezdi. Daha sonra kokteyle geçildi.
Programa Manisa Vali yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Mustafa Dikici ilçe protokolü katıldı.

Bu haber 699 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!
Doğa yürüyüşlerinde 10.hafta rota Karaköy parkuru oldu!